Valentine's Biathlon

February 14, 2010


Results By Time Line

Team - Married

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      109                                                                                35:41.5   9:36/M
                    109    SARAH SLAY                    Run            8       20:23.4         20:23.4      20:23.4   6:35/M
                    109    HUDSON SLAY                   Swim           1       15:18.1         35:41.5      35:41.5  15:18/K
 
    2       67                                                                                36:26.2   9:48/M
                     67    SPENCE COCANOUR               Run            2       18:14.5         18:14.5      18:14.5   5:53/M
                     67    AMY COCANOUR                  Swim           2       18:11.7         36:26.2      36:26.2  18:11/K
 
    3       27                                                                                37:34.7  10:06/M
                     27    ERIC GILMAN                   Run            3       18:48.1         18:48.1      18:48.1   6:04/M
                     27    SUSAN BURR                    Swim           3       18:46.6         37:34.7      37:34.7  18:46/K
 
    4      157                                                                                38:03.3  10:14/M
                    157    DANIEL SEARS                  Run            5       19:18.1         19:18.1      19:18.1   6:14/M
                    157    KATHERINE SEARS               Swim           4       18:45.2         38:03.3      38:03.3  18:45/K
 
    5       34                                                                                41:01.2  11:02/M
                     34    KURT KAUN                     Run           22       25:14.6         25:14.6      25:14.6   8:08/M
                     34    NALANI KAUN                   Swim           5       15:46.6         41:01.2      41:01.2  15:46/K
 
    6       59                                                                                41:22.2  11:07/M
                     59    BRENT ARMSTRONG               Run            9       20:44.9         20:44.9      20:44.9   6:41/M
                     59    CORA YIN                      Swim           6       20:37.3         41:22.2      41:22.2  20:37/K
 
    7      162                                                                                41:28.1  11:09/M
                    162    PATRICK STICH                 Run            6       19:20.2         19:20.2      19:20.2   6:14/M
                    162    KATHERINE KRUL                Swim           7       22:07.8         41:28.1      41:28.1  22:07/K
 
    8        1                                                                                41:37.9  11:11/M
                      1    SUSAN CARVER                  Run           31       27:29.3         27:29.3      27:29.3   8:52/M
                      1    QUINN CARVER                  Swim           8       14:08.5         41:37.9      41:37.9  14:08/K
 
    9      130                                                                                42:21.7  11:23/M
                    130    JULIE NG                      Run           14       23:22.6         23:22.6      23:22.6   7:32/M
                    130    BRAD LADWIG                   Swim           9       18:59.1         42:21.7      42:21.7  18:59/K
 
   10      136                                                                                42:48.0  11:30/M
                    136    TYREE HENRY                   Run           15       24:01.1         24:01.1      24:01.1   7:45/M
                    136    LEWIS HENRY                   Swim          10       18:46.8         42:48.0      42:48.0  18:46/K
 
   11       42                                                                                43:10.3  11:36/M
                     42    JOANNE KLINKE                 Run           19       24:39.2         24:39.2      24:39.2   7:57/M
                     42    ULI KLINKE                    Swim          11       18:31.0         43:10.3      43:10.3  18:31/K
 
   12       84                                                                                43:18.4  11:38/M
                     84    TONY WILSON                   Run            4       19:03.7         19:03.7      19:03.7   6:09/M
                     84    KELLY WILSON                  Swim          12       24:14.7         43:18.4      43:18.4  24:14/K
 
   13      220                                                                                44:04.3  11:51/M
                    220    BRYAN WILLIAMS                Run            7       20:09.0         20:09.0      20:09.0   6:30/M
                    220    MARYBETH WILLIAMS             Swim          13       23:55.3         44:04.3      44:04.3  23:55/K
 
   14      209                                                                                44:26.9  11:57/M
                    209    AKIKO DENARO                  Run           34       28:17.9         28:17.9      28:17.9   9:07/M
                    209    BRIAN DENARO                  Swim          14       16:09.0         44:26.9      44:26.9  16:09/K
 
   15       71                                                                                44:47.9  12:02/M
                     71    TODD FUNASAKI                 Run           18       24:20.6         24:20.6      24:20.6   7:51/M
                     71    KIMBERLY FUNASAKI             Swim          15       20:27.3         44:47.9      44:47.9  20:27/K
 
   16       31                                                                                44:53.2  12:04/M
                     31    TIFFANY SIEGFRIED             Run           32       27:37.7         27:37.7      27:37.7   8:55/M
                     31    TUCKER SIEGFRIED              Swim          16       17:15.5         44:53.2      44:53.2  17:15/K
 
   17       32                                                                                44:54.7  12:04/M
                     32    KEVIN CRECY                   Run           16       24:06.4         24:06.4      24:06.4   7:46/M
                     32    STACEY CRECY                  Swim          17       20:48.3         44:54.7      44:54.7  20:48/K
 
   18      218                                                                                45:12.9  12:09/M
                    218    CURTIS JONES                  Run           11       21:18.5         21:18.5      21:18.5   6:52/M
                    218    KIMBERLY JONES                Swim          18       23:54.4         45:12.9      45:12.9  23:54/K
 
   19      105                                                                                45:24.8  12:12/M
                    105    POLLY ORLICH                  Run           30       27:27.0         27:27.0      27:27.0   8:51/M
                    105    JUSTIN ORLICH                 Swim          19       17:57.8         45:24.8      45:24.8  17:57/K
 
   20       95                                                                                46:04.6  12:23/M
                     95    MICHOLE VENSKO                Run           29       27:00.1         27:00.1      27:00.1   8:43/M
                     95    CHRIS VENSKO                  Swim          20       19:04.5         46:04.6      46:04.6  19:04/K
 
   21      132                                                                                46:08.0  12:24/M
                    132    KEITH MILLER                  Run           10       21:11.0         21:11.0      21:11.0   6:50/M
                    132    JEANINE NAKAKURA              Swim          21       24:56.9         46:08.0      46:08.0  24:56/K
 
   22       58                                                                                47:13.5  12:42/M
                     58    SHAWN FINCH                   Run           26       26:12.5         26:12.5      26:12.5   8:27/M
                     58    SASHA FINCH                   Swim          22       21:00.9         47:13.5      47:13.5  21:00/K
 
   23      171                                                                                48:06.1  12:56/M
                    171    SCOTT BUTLER                  Run           12       21:49.7         21:49.7      21:49.7   7:02/M
                    171    ASHLEY BUTLER                 Swim          23       26:16.4         48:06.1      48:06.1  26:16/K
 
   24      234                                                                                49:45.4  13:22/M
                    234    CURTIS JAMISON                Run           25       25:46.7         25:46.7      25:46.7   8:19/M
                    234    MARCAEL JAMISON               Swim          24       23:58.7         49:45.4      49:45.4  23:58/K
 
   25       12                                                                                49:57.1  13:26/M
                     12    IAN MALONE                    Run           24       25:45.4         25:45.4      25:45.4   8:18/M
                     12    HEIDI MALONE                  Swim          25       24:11.7         49:57.1      49:57.1  24:11/K
 
   26      201                                                                                50:38.7  13:37/M
                    201    JAMES MCKEON                  Run            1       17:55.3         17:55.3      17:55.3   5:47/M
                    201    ELIZABETH MCKEON              Swim          26       32:43.3         50:38.7      50:38.7  32:43/K
 
   27       17                                                                                51:10.4  13:45/M
                     17    RHOADS STEVENS                Run           21       25:02.7         25:02.7      25:02.7   8:05/M
                     17    CARIN STEVENS                 Swim          27       26:07.7         51:10.4      51:10.4  26:07/K
 
   28        5                                                                                51:13.4  13:46/M
                      5    KATIE KISSLING                Run           38       29:31.7         29:31.7      29:31.7   9:31/M
                      5    DAVID KISSLING                Swim          28       21:41.7         51:13.4      51:13.4  21:41/K
 
   29      216                                                                                51:45.4  13:55/M
                    216    TAMMY DUNCAN                  Run           35       28:40.9         28:40.9      28:40.9   9:15/M
                    216    CURTIS DUNCAN                 Swim          29       23:04.4         51:45.4      51:45.4  23:04/K
 
   30      208                                                                                52:05.2  14:00/M
                    208    JERRY VILLARREAL              Run           28       26:54.3         26:54.3      26:54.3   8:41/M
                    208    MARGOT VILLARREAL             Swim          30       25:10.8         52:05.2      52:05.2  25:10/K
 
   31       99                                                                                52:42.4  14:10/M
                     99    JOANNE NIEBEL                 Run           39       29:39.6         29:39.6      29:39.6   9:34/M
                     99    ANDREW NIEBEL                 Swim          31       23:02.8         52:42.4      52:42.4  23:02/K
 
   32       68                                                                                53:06.6  14:16/M
                     68    TATSUKI FUJIWARA              Run           40       29:45.4         29:45.4      29:45.4   9:36/M
                     68    KUMI FUJIWARA                 Swim          32       23:21.1         53:06.6      53:06.6  23:21/K
 
   33      117                                                                                53:07.3  14:17/M
                    117    MALIA HEBERT                  Run           17       24:12.6         24:12.6      24:12.6   7:48/M
                    117    BRAD HEBERT                   Swim          33       28:54.7         53:07.3      53:07.3  28:54/K
 
   34       89                                                                                53:52.8  14:29/M
                     89    STEVE KALANI                  Run           37       29:12.0         29:12.0      29:12.0   9:25/M
                     89    KARADEEN KAM-KALANI           Swim          34       24:40.8         53:52.8      53:52.8  24:40/K
 
   35       16                                                                                54:41.1  14:42/M
                     16    MICHAEL MCCURDY               Run           27       26:43.6         26:43.6      26:43.6   8:37/M
                     16    LUCY MCCURDY                  Swim          35       27:57.4         54:41.1      54:41.1  27:57/K
 
   36      129           HONOLULU                                                             54:44.9  14:43/M
                    129    DIANE SWEENEY                 Run           41       30:50.4         30:50.4      30:50.4   9:57/M
                    129    BILL SWEENEY                  Swim          36       23:54.5         54:44.9      54:44.9  23:54/K
 
   37      111                                                                                55:23.0  14:53/M
                    111    SANDY OSHIRO                  Run           47       35:07.8         35:07.8      35:07.8  11:20/M
                    111    MICHAEL OSHIRO                Swim          37       20:15.2         55:23.0      55:23.0  20:15/K
 
   38       86                                                                                55:31.7  14:55/M
                     86    ALECK J. PAVO                 Run           36       28:41.6         28:41.6      28:41.6   9:15/M
                     86    MARI PAVO                     Swim          38       26:50.1         55:31.7      55:31.7  26:50/K
 
   39       72                                                                                56:11.4  15:06/M
                     72    JANE KIRTON                   Run           43       33:00.2         33:00.2      33:00.2  10:39/M
                     72    JIM ROUMASSET                 Swim          39       23:11.2         56:11.4      56:11.4  23:11/K
 
   40       20                                                                                56:24.0  15:10/M
                     20    MERCI HUTCHISON               Run           42       31:21.3         31:21.3      31:21.3  10:07/M
                     20    SCOTT HUTCHISON               Swim          40       25:02.7         56:24.0      56:24.0  25:02/K
 
   41        4                                                                                56:30.4  15:11/M
                      4    JAYNE KIM                     Run           44       33:20.0         33:20.0      33:20.0  10:45/M
                      4    JAY KIM                       Swim          41       23:10.4         56:30.4      56:30.4  23:10/K
 
   42       11                                                                                56:39.9  15:14/M
                     11    CAROLE ANN HIGA               Run           23       25:39.9         25:39.9      25:39.9   8:16/M
                     11    MICHAEL HIGA                  Swim          42       31:00.0         56:39.9      56:39.9  31:00/K
 
   43      120                                                                                56:42.3  15:15/M
                    120    TOOTSIE KOBELANSKY            Run           46       33:54.2         33:54.2      33:54.2  10:56/M
                    120    JOHN KOBELANSKY               Swim          43       22:48.1         56:42.3      56:42.3  22:48/K
 
   44      134                                                                                57:11.5  15:22/M
                    134    JENNIFER STEERE               Run           20       24:39.6         24:39.6      24:39.6   7:57/M
                    134    JEFFREY STEERE                Swim          44       32:31.9         57:11.5      57:11.5  32:31/K
 
   45       33                                                                                57:31.5  15:28/M
                     33    COLLINS LAM                   Run           33       28:00.4         28:00.4      28:00.4   9:02/M
                     33    DALE KANEHISA                 Swim          45       29:31.1         57:31.5      57:31.5  29:31/K
 
   46      207                                                                                59:11.6  15:55/M
                    207    MICHELLE FLORES               Run           13       22:21.8         22:21.8      22:21.8   7:13/M
                    207    RANDY FLORES                  Swim          46       36:49.8         59:11.6      59:11.6  36:49/K
 
   47       90                                                                              1:00:26.5  16:15/M
                     90    REBECCA KRYSZKIEWICZ          Run           45       33:40.1         33:40.1      33:40.1  10:52/M
                     90    PAWEL KRYSZKIEWICZ            Swim          47       26:46.4       1:00:26.5    1:00:26.5  26:46/K
 
   48       76                                                                              1:10:53.9  19:03/M
                     76    SUSAN FEENEY                  Run           48       35:54.2         35:54.2      35:54.2  11:35/M
                     76    GERARD FEENEY                 Swim          48       34:59.7       1:10:53.9    1:10:53.9  34:59/K


Team - Just Friends


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      170                                                                                35:18.0   9:29/M
                    170    KATHRYN TAYLOR                Run            1       19:23.1         19:23.1      19:23.1   6:15/M
                    170    NGUYEN LE                     Swim           1       15:54.9         35:18.0      35:18.0  15:54/K
 
    2       52                                                                                39:24.2  10:35/M
                     52    LAURIE FOSTER                 Run           11       24:32.0         24:32.0      24:32.0   7:55/M
                     52    BILL GODING                   Swim           2       14:52.2         39:24.2      39:24.2  14:52/K
 
    3      212                                                                                40:19.0  10:50/M
                    212    MELE COECHO                   Run            7       22:44.8         22:44.8      22:44.8   7:20/M
                    212    BRANDON LIMA                  Swim           3       17:34.1         40:19.0      40:19.0  17:34/K
 
    4       83                                                                                40:32.5  10:54/M
                     83    RYAN STACK                    Run           14       25:52.7         25:52.7      25:52.7   8:21/M
                     83    JASMINE MAU                   Swim           4       14:39.8         40:32.5      40:32.5  14:39/K
 
    5      233                                                                                40:35.9  10:55/M
                    233    KATHRYN STANAWAY              Run            6       22:20.3         22:20.3      22:20.3   7:12/M
                    233    JEFFERSON NILES               Swim           5       18:15.5         40:35.9      40:35.9  18:15/K
 
    6      160                                                                                40:47.2  10:58/M
                    160    CHAD UYEHARA                  Run            2       20:24.3         20:24.3      20:24.3   6:35/M
                    160    REGINA HILO                   Swim           6       20:22.8         40:47.2      40:47.2  20:22/K
 
    7       63                                                                                41:17.4  11:06/M
                     63    LORIE YOUNG                   Run           10       24:12.8         24:12.8      24:12.8   7:48/M
                     63    CHAD HARRISON                 Swim           7       17:04.6         41:17.4      41:17.4  17:04/K
 
    8      230                                                                                41:41.5  11:12/M
                    230    IKAIKA HARBOTTLE              Run            9       24:12.8         24:12.8      24:12.8   7:48/M
                    230    RACHEL ROSS                   Swim           8       17:28.7         41:41.5      41:41.5  17:28/K
 
    9      123                                                                                42:36.5  11:27/M
                    123    ZOEANN KON                    Run           21       27:42.4         27:42.4      27:42.4   8:56/M
                    123    SEAN TERADA                   Swim           9       14:54.1         42:36.5      42:36.5  14:54/K
 
   10      155                                                                                43:22.4  11:39/M
                    155    DEONAND SINGH                 Run            4       21:09.6         21:09.6      21:09.6   6:49/M
                    155    TAMMY WEYERS                  Swim          10       22:12.8         43:22.4      43:22.4  22:12/K
 
   11      229                                                                                44:00.1  11:50/M
                    229    CHAD SEKIMOTO                 Run            5       21:40.4         21:40.4      21:40.4   6:59/M
                    229    DEANNE SOON                   Swim          11       22:19.7         44:00.1      44:00.1  22:19/K
 
   12      131                                                                                46:02.2  12:22/M
                    131    DAKOTA MILLER                 Run           17       26:34.1         26:34.1      26:34.1   8:34/M
                    131    HALLIE LAM                    Swim          12       19:28.1         46:02.2      46:02.2  19:28/K
 
   13      202                                                                                48:14.8  12:58/M
                    202    DANIEL HWANG                  Run            3       20:41.4         20:41.4      20:41.4   6:40/M
                    202    GABRIELA FLORES-DIAZ          Swim          13       27:33.4         48:14.8      48:14.8  27:33/K
 
   14      211                                                                                48:27.1  13:01/M
                    211    KATHRYN ACORDA                Run           13       25:28.1         25:28.1      25:28.1   8:13/M
                    211    EMI THIEME                    Swim          14       22:59.0         48:27.1      48:27.1  22:59/K
 
   15      159                                                                                49:03.1  13:11/M
                    159    KIT SMITH                     Run           15       26:22.2         26:22.2      26:22.2   8:30/M
                    159    DIANE STOWELL                 Swim          15       22:40.9         49:03.1      49:03.1  22:40/K
 
   16      119                                                                                49:09.5  13:13/M
                    119    SYNDEE HONDA                  Run            8       23:59.0         23:59.0      23:59.0   7:44/M
                    119    SHAUN ESHIMA                  Swim          16       25:10.5         49:09.5      49:09.5  25:10/K
 
   17      125                                                                                49:17.7  13:15/M
                    125    ALISON LATURNAU               Run           12       25:23.9         25:23.9      25:23.9   8:11/M
                    125    KEELEY MONROY                 Swim          17       23:53.8         49:17.7      49:17.7  23:53/K
 
   18      122                                                                                49:57.4  13:26/M
                    122    TERRY KUWAMURA                Run           22       28:59.1         28:59.1      28:59.1   9:21/M
                    122    DANIEL SUEHISA                Swim          18       20:58.3         49:57.4      49:57.4  20:58/K
 
   19      126                                                                                51:59.0  13:58/M
                    126    RHONDA BLACK                  Run           16       26:32.4         26:32.4      26:32.4   8:34/M
                    126    BOB JUSTMAN                   Swim          19       25:26.6         51:59.0      51:59.0  25:26/K
 
   20        2                                                                                52:29.2  14:07/M
                      2    BOB DUFFY                     Run           20       27:37.5         27:37.5      27:37.5   8:55/M
                      2    BETH BLACKBURN                Swim          20       24:51.7         52:29.2      52:29.2  24:51/K
 
   21       51                                                                                52:36.4  14:08/M
                     51    KIMBERLY CLICK                Run           19       27:11.8         27:11.8      27:11.8   8:46/M
                     51    JACCE MIKULANEC               Swim          21       25:24.5         52:36.4      52:36.4  25:24/K
 
   22       79                                                                                53:19.7  14:20/M
                     79    ROGER HIRAI                   Run           23       29:34.7         29:34.7      29:34.7   9:32/M
                     79    LINDEN JOESTING               Swim          22       23:45.0         53:19.7      53:19.7  23:45/K
 
   23      104                                                                                54:01.8  14:31/M
                    104    CHRISTINE LAWSON              Run           18       26:50.6         26:50.6      26:50.6   8:39/M
                    104    DORI LOGIODICE                Swim          23       27:11.2         54:01.8      54:01.8  27:11/K
 
   24       66                                                                                54:36.5  14:41/M
                     66    PAULA CARROLL                 Run           25       31:23.8         31:23.8      31:23.8  10:07/M
                     66    PETE SCHLEGEL                 Swim          24       23:12.6         54:36.5      54:36.5  23:12/K
 
   25      161                                                                                58:55.5  15:50/M
                    161    STACEY SVADLENKA              Run           24       31:03.8         31:03.8      31:03.8  10:01/M
                    161    CHRISTINE KERR                Swim          25       27:51.7         58:55.5      58:55.5  27:51/K


Team - Sweethearts


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       87                                                                                32:59.5   8:52/M
                     87    GRAHAM PERRY                  Run            1       17:53.4         17:53.4      17:53.4   5:46/M
                     87    KATE COSTELLO                 Swim           1       15:06.1         32:59.5      32:59.5  15:06/K
 
    2      163                                                                                35:11.7   9:27/M
                    163    DANIEL KUNZI                  Run            3       18:51.6         18:51.6      18:51.6   6:05/M
                    163    RACHEL BECK                   Swim           2       16:20.1         35:11.7      35:11.7  16:20/K
 
    3      118                                                                                36:11.1   9:44/M
                    118    DANN KANEKO                   Run            2       18:03.8         18:03.8      18:03.8   5:49/M
                    118    JAYME OGINO                   Swim           3       18:07.2         36:11.1      36:11.1  18:07/K
 
    4      169                                                                                39:14.9  10:33/M
                    169    ROCIO SANCHEZ                 Run           11       22:06.9         22:06.9      22:06.9   7:08/M
                    169    ASH SCROCK                    Swim           4       17:07.9         39:14.9      39:14.9  17:07/K
 
    5      107                                                                                39:37.8  10:39/M
                    107    SARA VERGA                    Run            6       20:05.5         20:05.5      20:05.5   6:29/M
                    107    BRANDON KUSAKABE              Swim           5       19:32.3         39:37.8      39:37.8  19:32/K
 
    6       47                                                                                40:36.6  10:55/M
                     47    WILLIAM MOSCHELL              Run           10       20:47.6         20:47.6      20:47.6   6:42/M
                     47    KAREN KRAMER                  Swim           6       19:49.0         40:36.6      40:36.6  19:49/K
 
    7      101                                                                                41:06.6  11:03/M
                    101    MIKE IRWIN                    Run            4       19:13.5         19:13.5      19:13.5   6:12/M
                    101    HEATHER COTTRELL              Swim           7       21:53.1         41:06.6      41:06.6  21:53/K
 
    8       46                                                                                41:16.2  11:06/M
                     46    KEVIN STONEBROOK              Run            8       20:27.0         20:27.0      20:27.0   6:36/M
                     46    JILLIAN BARBER                Swim           8       20:49.1         41:16.2      41:16.2  20:49/K
 
    9      221                                                                                41:29.4  11:09/M
                    221    ANGELA ALLEN                  Run           14       23:10.8         23:10.8      23:10.8   7:28/M
                    221    SEAN BARTONICEK               Swim           9       18:18.6         41:29.4      41:29.4  18:18/K
 
   10      151                                                                                41:36.9  11:11/M
                    151    LOVE CHANCE                   Run           20       25:25.1         25:25.1      25:25.1   8:12/M
                    151    ANDY STARN                    Swim          10       16:11.8         41:36.9      41:36.9  16:11/K
 
   11       13                                                                                41:57.5  11:17/M
                     13    DAVID HUTCHISON               Run           13       22:29.7         22:29.7      22:29.7   7:15/M
                     13    CHEREE BIGGS                  Swim          11       19:27.8         41:57.5      41:57.5  19:27/K
 
   12       54                                                                                42:22.8  11:23/M
                     54    STEVEN CHESLEY                Run           18       24:58.8         24:58.8      24:58.8   8:03/M
                     54    JANA PITTICHOVA               Swim          12       17:24.0         42:22.8      42:22.8  17:24/K
 
   13      167                                                                                42:31.2  11:26/M
                    167    CANDICE SAKUDA                Run           22       25:49.1         25:49.1      25:49.1   8:20/M
                    167    DAVID STACKHOUSE              Swim          13       16:42.0         42:31.2      42:31.2  16:42/K
 
   14       55                                                                                42:31.3  11:26/M
                     55    JAMIE PIETSCH                 Run           15       23:32.2         23:32.2      23:32.2   7:35/M
                     55    GUY CHURCHILL                 Swim          14       18:59.1         42:31.3      42:31.3  18:59/K
 
   15      142                                                                                42:45.7  11:30/M
                    142    GREG KUGLE                    Run            5       19:15.2         19:15.2      19:15.2   6:13/M
                    142    JANEL TAKASAKI                Swim          15       23:30.5         42:45.7      42:45.7  23:30/K
 
   16       35                                                                                43:46.8  11:46/M
                     35    AMBER BAZAN                   Run           26       28:02.7         28:02.7      28:02.7   9:03/M
                     35    TRAVIS DESROCHES              Swim          16       15:44.1         43:46.8      43:46.8  15:44/K
 
   17       41                                                                                44:10.4  11:52/M
                     41    HOKU GILBERT                  Run           28       29:06.8         29:06.8      29:06.8   9:23/M
                     41    RANDY FOLKER                  Swim          17       15:03.6         44:10.4      44:10.4  15:03/K
 
   18       94                                                                                44:33.6  11:59/M
                     94    CHRIS BAUGHMAN                Run           23       26:51.3         26:51.3      26:51.3   8:40/M
                     94    KARI POKRZYWA                 Swim          18       17:42.3         44:33.6      44:33.6  17:42/K
 
   19      144                                                                                44:45.3  12:02/M
                    144    RACHEL SILVERSMITH            Run           12       22:19.8         22:19.8      22:19.8   7:12/M
                    144    DEREK GOUDGE                  Swim          19       22:25.5         44:45.3      44:45.3  22:25/K
 
   20       82                                                                                46:10.7  12:25/M
                     82    RYAN CUSKADEN                 Run            7       20:16.4         20:16.4      20:16.4   6:32/M
                     82    LOREN KOLLAR                  Swim          20       25:54.3         46:10.7      46:10.7  25:54/K
 
   21      158                                                                                46:26.5  12:29/M
                    158    CARRIE KELLER                 Run           16       24:17.7         24:17.7      24:17.7   7:50/M
                    158    MELISSA FINUCANE              Swim          21       22:08.8         46:26.5      46:26.5  22:08/K
 
   22       25                                                                                48:30.5  13:02/M
                     25    MILLICENT WRIGHT              Run            9       20:38.3         20:38.3      20:38.3   6:39/M
                     25    CALVIN SHIROMA                Swim          22       27:52.2         48:30.5      48:30.5  27:52/K
 
   23      135                                                                                48:42.8  13:05/M
                    135    DAN FAULKNER                  Run           25       27:41.2         27:41.2      27:41.2   8:56/M
                    135    SARAH SHORTT                  Swim          23       21:01.5         48:42.8      48:42.8  21:01/K
 
   24      168                                                                                49:00.9  13:10/M
                    168    SARAH FAGENTS                 Run           17       24:29.6         24:29.6      24:29.6   7:54/M
                    168    ROB YOUREE                    Swim          24       24:31.3         49:00.9      49:00.9  24:31/K
 
   25      235                                                                                49:03.5  13:11/M
                    235    KENICHI INAMOTO               Run           19       25:00.1         25:00.1      25:00.1   8:04/M
                    235    NAHOKO NIWA                   Swim          25       24:03.4         49:03.5      49:03.5  24:03/K
 
   26      100                                                                                49:59.2  13:26/M
                    100    ANA BUSTOS                    Run           27       28:11.5         28:11.5      28:11.5   9:05/M
                    100    TODD MURPHY                   Swim          26       21:47.6         49:59.2      49:59.2  21:47/K
 
   27       53                                                                                50:33.7  13:35/M
                     53    THOMAS LALLY                  Run           21       25:31.1         25:31.1      25:31.1   8:14/M
                     53    STEPHANIE RADWICK             Swim          27       25:02.5         50:33.7      50:33.7  25:02/K
 
   28      110                                                                                51:03.7  13:43/M
                    110    PAIGE HOGAN                   Run           30       31:26.4         31:26.4      31:26.4  10:08/M
                    110    NICOLAS PRENDERGAST           Swim          28       19:37.3         51:03.7      51:03.7  19:37/K
 
   29       69                                                                                54:46.8  14:43/M
                     69    JUNKO SHIRAI                  Run           24       27:01.6         27:01.6      27:01.6   8:43/M
                     69    KENTARO IMAMOTO               Swim          29       27:45.2         54:46.8      54:46.8  27:45/K
 
   30       70                                                                                55:23.7  14:53/M
                     70    KEN SMITH                     Run           29       30:05.5         30:05.5      30:05.5   9:42/M
                     70    SHARON LENG                   Swim          30       25:18.2         55:23.7      55:23.7  25:18/K
 
   31      112                                                                                58:42.5  15:47/M
                    112    KAYLAE NAKAMURA               Run           33       37:48.0         37:48.0      37:48.0  12:12/M
                    112    KEPANO CARVALHO               Swim          31       20:54.5         58:42.5      58:42.5  20:54/K
 
   32       61                                                                                59:52.1  16:06/M
                     61    JULIE DUMAS                   Run           31       34:07.9         34:07.9      34:07.9  11:00/M
                     61    MIA TAORMINA                  Swim          32       25:44.2         59:52.1      59:52.1  25:44/K
 
   33      143                                                                              1:01:34.1  16:33/M
                    143    VALERIE MENCIAS               Run           34       37:50.0         37:50.0      37:50.0  12:12/M
                    143    JACOB BRADLEY                 Swim          33       23:44.1       1:01:34.1    1:01:34.1  23:44/K
 
   34      140                                                                              1:10:48.8  19:02/M
                    140    CHARLOTTE MILLER              Run           35       46:28.0         46:28.0      46:28.0  14:59/M
                    140    STEVE RUDOLPH                 Swim          34       24:20.8       1:10:48.8    1:10:48.8  24:20/K
 
   35      153                                                                              1:19:44.2  21:26/M
                    153    CYNTHIA RAMIREZ               Run           32       34:52.5         34:52.5      34:52.5  11:15/M
                    153    JOHN POLK                     Swim          35       44:51.6       1:19:44.2    1:19:44.2  44:51/K


Team - Family


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      164           1045 KALAPAKI ST                                                     40:47.2  10:58/M
                    164    NICHOLAS MA                   Run            1       23:37.0         23:37.0      23:37.0   7:37/M
                    164    CHRISTOPHER 96825             Swim           1       17:10.2         40:47.2      40:47.2  17:10/K
 
    2      156                                                                                40:49.0  10:58/M
                    156    ROSEMARY ADAM-TEREM           Run            3       24:54.0         24:54.0      24:54.0   8:02/M
                    156    KAYA TEREM                    Swim           2       15:55.0         40:49.0      40:49.0  15:55/K
 
    3       45                                                                                43:09.6  11:36/M
                     45    ALEXANDER HELDT               Run            4       25:21.3         25:21.3      25:21.3   8:11/M
                     45    JEANEEN HELDT                 Swim           3       17:48.3         43:09.6      43:09.6  17:48/K
 
    4       98                                                                                43:10.2  11:36/M
                     98    HANNAH NIEBEL                 Run            2       24:53.2         24:53.2      24:53.2   8:02/M
                     98    RAEANN NIEBEL                 Swim           4       18:17.0         43:10.2      43:10.2  18:17/K
 
    5       75                                                                                49:18.4  13:15/M
                     75    ALEXANDER LEE                 Run           10       30:04.6         30:04.6      30:04.6   9:42/M
                     75    MADELINE LEE                  Swim           5       19:13.8         49:18.4      49:18.4  19:13/K
 
    6       14                                                                                50:26.1  13:33/M
                     14    JERRY BIGGS                   Run           13       31:18.3         31:18.3      31:18.3  10:06/M
                     14    ANDREW BIGGS                  Swim           6       19:07.8         50:26.1      50:26.1  19:07/K
 
    7       44                                                                                50:53.3  13:41/M
                     44    JENNA HELDT                   Run           14       31:32.4         31:32.4      31:32.4  10:10/M
                     44    BRUNO HELDT                   Swim           7       19:20.9         50:53.3      50:53.3  19:20/K
 
    8       80                                                                                51:48.7  13:55/M
                     80    CHRIS CANICOSA                Run            6       27:18.2         27:18.2      27:18.2   8:48/M
                     80    KIANA CANICOSA                Swim           8       24:30.5         51:48.7      51:48.7  24:30/K
 
    9      108                                                                                52:39.5  14:09/M
                    108    DANIEL BONEBRAKE              Run            8       29:27.2         29:27.2      29:27.2   9:30/M
                    108    JULIA YANO                    Swim           9       23:12.2         52:39.5      52:39.5  23:12/K
 
   10      133                                                                                54:07.3  14:33/M
                    133    RYAN THOMAS                   Run            7       28:56.0         28:56.0      28:56.0   9:20/M
                    133    SHERRY RITCHIE                Swim          10       25:11.3         54:07.3      54:07.3  25:11/K
 
   11       30                                                                                54:12.6  14:34/M
                     30    CASEY FEENEY                  Run           11       30:14.5         30:14.5      30:14.5   9:45/M
                     30    LINDA MORAN                   Swim          11       23:58.1         54:12.6      54:12.6  23:58/K
 
   12      231                                                                                54:14.6  14:35/M
                    231    PEARL LATTANZ                 Run            5       27:02.7         27:02.7      27:02.7   8:43/M
                    231    KAREN LATTANZ                 Swim          12       27:11.9         54:14.6      54:14.6  27:11/K
 
   13      147                                                                                57:43.0  15:31/M
                    147    SHIRLEE TROZZI                Run           12       30:42.7         30:42.7      30:42.7   9:54/M
                    147    ANDREW TROZZI                 Swim          13       27:00.3         57:43.0      57:43.0  27:00/K
 
   14       74                                                                              1:01:08.9  16:26/M
                     74    MOLLY YANO                    Run            9       29:45.0         29:45.0      29:45.0   9:36/M
                     74    BILL YANO                     Swim          14       31:23.9       1:01:08.9    1:01:08.9  31:23/K
 
   15      148                                                                              1:02:26.2  16:47/M
                    148    ANDREW G. TROZZI              Run           15       34:27.3         34:27.3      34:27.3  11:07/M
                    148    AMANDA TROZZI                 Swim          15       27:58.9       1:02:26.2    1:02:26.2  27:58/K


Team - Open


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      106                                                                                53:28.0  14:22/M
                    106    EYDIE NAKASONE                Run            1       30:39.1         30:39.1      30:39.1   9:53/M
                    106    CATIA GARELL                  Swim           1       22:48.9         53:28.0      53:28.0  22:48/K