Valentine's Biathlon

February 13, 2011


Results By Race Management Systems, Inc.

Team - Married

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      144                                                                                31:38.4   8:30/M
144    NICHOLAS ANDERSON             RUN            1       14:53.0       14:53.0   4:48/M
                    144    CINDY ANDERSON                Swim           4       16:45.4       31:38.4  16:45/K
 
    2      205                                                                                32:08.8   8:38/M
205    SARAH SLAY                    RUN            3       16:30.6       16:30.6   5:19/M
                    205    HUDSON SLAY                   Swim           1       15:38.2       32:08.8  15:38/K
 
    3      127                                                                                35:18.6   9:29/M
127    MARNIE HURSTY                 RUN           11       19:24.6       19:24.6   6:15/M
                    127    PETER HURSTY                  Swim           2       15:54.0       35:18.6  15:54/K
 
    4      186                                                                                37:14.9  10:01/M
186    JAIME JARRELL                 RUN            7       18:14.4       18:14.4   5:53/M
                    186    ALVIN JARRELL                 Swim          10       19:00.5       37:14.9  19:00/K
 
    5      192                                                                                37:22.1  10:03/M
192    TERRY HECKMAN                 RUN           15       19:44.6       19:44.6   6:22/M
                    192    MARK HECKMAN                  Swim           7       17:37.5       37:22.1  17:37/K
 
    6      191                                                                                37:22.1  10:03/M
191    POLLY ORLICH                  RUN            8       18:20.0       18:20.0   5:55/M
                    191    JUSTIN ORLICH                 Swim          11       19:02.0       37:22.1  19:02/K
 
    7      190                                                                                37:32.1  10:05/M
190    KURTIS KAUN                   RUN           17       21:24.7       21:24.7   6:54/M
                    190    NALANI KAUN                   Swim           3       16:07.4       37:32.1  16:07/K
 
    8       80                                                                                38:22.2  10:19/M
80    STEPHANE LABRIE               RUN            4       17:03.5       17:03.5   5:30/M
                     80    GENEVIEVE BETTEZ              Swim          15       21:18.6       38:22.2  21:18/K
 
    9      132                                                                                39:16.2  10:33/M
132    COLLEEN KOBAYASHI             RUN           23       22:23.5       22:23.5   7:13/M
                    132    STAN KOBAYASHI                Swim           5       16:52.7       39:16.2  16:52/K
 
   10      211                                                                                40:10.5  10:48/M
211    BRYANT ZANE                   RUN           14       19:40.2       19:40.2   6:21/M
                    211    CINDY ZANE                    Swim          13       20:30.3       40:10.5  20:30/K
 
   11      238                                                                                40:22.8  10:51/M
238    MIKE STECKBECK                RUN            6       18:01.1       18:01.1   5:49/M
                    238    SHANNON STECKBECK             Swim          19       22:21.7       40:22.8  22:21/K
 
   12      120                                                                                41:03.3  11:02/M
120    TODD FUNASAKI                 RUN           13       19:30.8       19:30.8   6:17/M
                    120    KIMBERLY FUNASAKI             Swim          18       21:32.5       41:03.3  21:32/K
 
   13       94                                                                                41:41.0  11:12/M
94    ROBERT GARDINER               RUN            2       15:38.9       15:38.9   5:03/M
                     94    PLEONPIT WUTTAYAGON           Swim          28       26:02.1       41:41.0  26:02/K
 
   14       34                                                                                41:58.7  11:17/M
34    KEITH MILLER                  RUN            5       17:27.6       17:27.6   5:38/M
                     34    JEANINE NAKAKURA              Swim          23       24:31.1       41:58.7  24:31/K
 
   15       84                                                                                42:02.0  11:18/M
84    NICHOLE VENSKO                RUN           22       22:06.4       22:06.4   7:08/M
                     84    CHRIS VENSKO                  Swim          12       19:55.6       42:02.0  19:55/K
 
   16      150                                                                                43:07.4  11:35/M
150    FLETCHER BOLL                 RUN           21       21:55.7       21:55.7   7:04/M
                    150    EMILY BOLL                    Swim          14       21:11.7       43:07.4  21:11/K
 
   17      218                                                                                44:03.9  11:50/M
218    KAORU TERAYAMA                RUN           18       21:29.9       21:29.9   6:56/M
                    218    TATSUO TERAYAMA               Swim          21       22:34.0       44:03.9  22:34/K
 
   18       89                                                                                45:16.0  12:10/M
89    JEREMY GRAVES                 RUN           26       22:51.6       22:51.6   7:22/M
                     89    ANNE GRAVES                   Swim          20       22:24.4       45:16.0  22:24/K
 
   19      165                                                                                45:26.6  12:13/M
165    LISA SELMAN                   RUN           35       26:33.8       26:33.8   8:34/M
                    165    MIKE SELMAN                   Swim           9       18:52.8       45:26.6  18:52/K
 
   20      217                                                                                45:31.7  12:14/M
217    MICHELLE VAN RAFELGHEM        RUN           12       19:27.3       19:27.3   6:16/M
                    217    FRANCIS VAN RAFELGHEM         Swim          29       26:04.4       45:31.7  26:04/K
 
   21      260                                                                                45:41.0  12:17/M
260    NAOMI YAMADA                  RUN           41       28:07.1       28:07.1   9:04/M
                    260    TORU       YAMADA             Swim           6       17:33.9       45:41.0  17:33/K
 
   22      173                                                                                46:15.8  12:26/M
173    YUNSIM SUEHISA                RUN           32       24:54.3       24:54.3   8:02/M
                    173    DANIEL SUEHISA                Swim          16       21:21.5       46:15.8  21:21/K
 
   23       93                                                                                46:16.8  12:26/M
93    RICH GARCIA                   RUN           16       20:51.4       20:51.4   6:44/M
                     93    JEANEY GARCIA                 Swim          26       25:25.4       46:16.8  25:25/K
 
   24       18                                                                                46:47.5  12:35/M
18    CAROLE ANN HIGA               RUN           10       19:23.7       19:23.7   6:15/M
                     18    MICHAEL HIGA                  Swim          35       27:23.7       46:47.5  27:23/K
 
   25      156                                                                                47:59.8  12:54/M
156    RHOADS STEVENS                RUN           20       21:48.1       21:48.1   7:02/M
                    156    CARIN STEVENS                 Swim          30       26:11.6       47:59.8  26:11/K
 
   26      140                                                                                48:13.9  12:58/M
140    ANNIE KIM                     RUN           43       29:42.7       29:42.7   9:35/M
                    140    CHARLES KIM                   Swim           8       18:31.2       48:13.9  18:31/K
 
   27      134                                                                                48:27.2  13:01/M
134    LUIS SANTIAGO                 RUN           31       24:38.8       24:38.8   7:57/M
                    134    LINDSEY SANTIAGO              Swim          22       23:48.4       48:27.2  23:48/K
 
   28       64                                                                                48:37.5  13:04/M
64    RICHARD STACK                 RUN           19       21:39.5       21:39.5   6:59/M
                     64    JANEEN-ANN OLDS               Swim          34       26:57.9       48:37.5  26:57/K
 
   29       79                                                                                48:45.8  13:06/M
79    PAULA JECH                    RUN           24       22:31.3       22:31.3   7:16/M
                     79    THOMAS JECH                   Swim          31       26:14.5       48:45.8  26:14/K
 
   30      164                                                                                49:31.5  13:19/M
164    NOVELYNN RUBSAMEN             RUN           39       28:00.7       28:00.7   9:02/M
                    164    KEN WELBORN                   Swim          17       21:30.8       49:31.5  21:30/K
 
   31      142                                                                                49:53.5  13:25/M
142    SHAWN OSBORNE                 RUN           28       23:09.3       23:09.3   7:28/M
                    142    KAREN OSBORNE                 Swim          32       26:44.2       49:53.5  26:44/K
 
   32      175                                                                                50:42.2  13:38/M
175    ROBERT CLEAVES                RUN           27       22:52.8       22:52.8   7:23/M
                    175    DEANNA CLEAVES                Swim          37       27:49.4       50:42.2  27:49/K
 
   33      145                                                                                50:56.7  13:42/M
145    MICHAEL MCCURDY               RUN           25       22:51.4       22:51.4   7:22/M
                    145    LUCY MCCURDY                  Swim          38       28:05.3       50:56.7  28:05/K
 
   34      216                                                                                51:03.4  13:43/M
216    ADAM JILL                     RUN            9       18:21.0       18:21.0   5:55/M
                    216    ALLISON JILL                  Swim          43       32:42.3       51:03.4  32:42/K
 
   35      177                                                                                51:32.8  13:51/M
177    LAURIE WALSH                  RUN           36       26:34.6       26:34.6   8:34/M
                    177    MICHAEL WALSH                 Swim          24       24:58.2       51:32.8  24:58/K
 
   36      194                                                                                51:38.3  13:53/M
194    JONAH SOWERS                  RUN           29       23:27.0       23:27.0   7:34/M
                    194    MORGAN SOWERS                 Swim          39       28:11.2       51:38.3  28:11/K
 
   37      119                                                                                53:14.6  14:19/M
119    SHIRLEE TROZZI                RUN           33       25:02.0       25:02.0   8:05/M
                    119    ANDREW TROZZI                 Swim          40       28:12.6       53:14.6  28:12/K
 
   38      136                                                                                53:55.9  14:30/M
136    MERCI HUTCHISON               RUN           38       27:05.2       27:05.2   8:44/M
                    136    SCOTT HUTCHISON               Swim          33       26:50.7       53:55.9  26:50/K
 
   39      116                                                                                54:15.9  14:35/M
116    TOOTSIE KOBELANSKY            RUN           42       28:51.5       28:51.5   9:18/M
                    116    JOHN KOBELANSKY               Swim          25       25:24.3       54:15.9  25:24/K
 
   40      167                                                                                54:18.3  14:36/M
167    SHARON FREITAS                RUN           34       26:31.9       26:31.9   8:33/M
                    167    TROY FREITAS                  Swim          36       27:46.4       54:18.3  27:46/K
 
   41      108                                                                                54:45.5  14:43/M
108    PATRICIA TERAUCHI             RUN           30       24:35.1       24:35.1   7:56/M
                    108    BRYAN TERAUCHI                Swim          42       30:10.3       54:45.5  30:10/K
 
   42       90                                                                                55:42.4  14:58/M
90    JANE KIRTON                   RUN           44       29:58.6       29:58.6   9:40/M
                     90    JAMES ROUMASSET               Swim          27       25:43.8       55:42.4  25:43/K
 
   43       23                                                                                56:22.3  15:09/M
23    ANN DOLL                      RUN           37       27:00.8       27:00.8   8:43/M
                     23    TIMOTHY SMITH                 Swim          41       29:21.4       56:22.3  29:21/K
 
   44      250                                                                              1:01:43.7  16:35/M
250    KIM TURNER                    RUN           40       28:02.9       28:02.9   9:03/M
                    250    BIILL TURNER                  Swim          44       33:40.8     1:01:43.7  33:40/K
 
   45      262                                                                              1:11:02.7  19:06/M
262    GUY DAVIS                     RUN           45       34:22.4       34:22.4  11:05/M
                    262    JEANNE DAVIS                  Swim          45       36:40.3     1:11:02.7  36:40/K


Team - Just Friends


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      111                                                                                33:04.0   8:53/M
111    RACHEL PORTNER                RUN            7       18:05.3       18:05.3   5:50/M
                    111    BILL GODING                   Swim           1       14:58.7       33:04.0  14:58/K
 
    2      230                                                                                33:26.7   8:59/M
230    THOMAS SHANNON                RUN                                                  
                    230    ALEX PLUMER                   Swim          27       33:26.7       33:26.7  33:26/K
 
    3       68                                                                                36:43.7   9:52/M
68    RYAN STACK                    RUN           15       21:18.0       21:18.0   6:52/M
                     68    JASMINE MAU                   Swim           2       15:25.7       36:43.7  15:25/K
 
    4      228                                                                                36:52.3   9:55/M
228    EDWARD IV THOMPSON            RUN            6       18:02.0       18:02.0   5:49/M
                    228    CIERRA HILL                   Swim           5       18:50.3       36:52.3  18:50/K
 
    5      243                                                                                37:52.9  10:11/M
243    JOHN CUTLER                   RUN            3       16:47.6       16:47.6   5:25/M
                    243    NICOLE FONG                   Swim          12       21:05.3       37:52.9  21:05/K
 
    6      245                                                                                38:11.6  10:16/M
245    PATRIDCK SKORA                RUN            8       18:55.5       18:55.5   6:06/M
                    245    KELLY WELSH                   Swim           6       19:16.1       38:11.6  19:16/K
 
    7      255                                                                                38:28.8  10:20/M
255    ARNOLD ALBIAR                 RUN            5       17:54.3       17:54.3   5:46/M
                    255    JAKE MOORE                    Swim           8       20:34.4       38:28.8  20:34/K
 
    8       35                                                                                38:40.6  10:24/M
35    CHAD UYEHARA                  RUN            4       17:42.5       17:42.5   5:43/M
                     35    REGINA HILO                   Swim           9       20:58.1       38:40.6  20:58/K
 
    9      199                                                                                40:41.6  10:56/M
199    RAY WOO                       RUN           10       19:17.0       19:17.0   6:13/M
                    199    ANNE GRESETH-KIM              Swim          13       21:24.5       40:41.6  21:24/K
 
   10       92                                                                                41:10.5  11:04/M
92    JOHN HARRIS                   RUN            9       19:06.7       19:06.7   6:10/M
                     92    JOY SECRITARIO                Swim          14       22:03.8       41:10.5  22:03/K
 
   11      122                                                                                41:57.9  11:17/M
122    ULI KLINKE                    RUN           18       23:16.6       23:16.6   7:30/M
                    122    CHRISTINA OBARA               Swim           4       18:41.3       41:57.9  18:41/K
 
   12      222                                                                                42:09.1  11:20/M
222    DAKOTA MILLER                 RUN           16       21:36.1       21:36.1   6:58/M
                    222    HALLIE LAM                    Swim           7       20:33.0       42:09.1  20:33/K
 
   13      202                                                                                42:40.8  11:28/M
202    REGINA PEIRCE                 RUN           12       19:43.5       19:43.5   6:22/M
                    202    PATRICK SIMMONS               Swim          15       22:57.3       42:40.8  22:57/K
 
   14       47                                                                                42:41.2  11:28/M
47    SEAN MALARKEY                 RUN            1       15:58.4       15:58.4   5:09/M
                     47    CHRISTINE LAWSON              Swim          20       26:42.8       42:41.2  26:42/K
 
   15      123                                                                                42:58.6  11:33/M
123    AMY WISNER                    RUN           24       25:38.1       25:38.1   8:16/M
                    123    LISA VAN RAALTE               Swim           3       17:20.5       42:58.6  17:20/K
 
   16      100                                                                                43:41.8  11:45/M
100    MICHAEL PETRIDES              RUN           17       22:41.2       22:41.2   7:19/M
                    100    MARI YASUMI                   Swim          10       21:00.6       43:41.8  21:00/K
 
   17      152                                                                                44:17.7  11:54/M
152    RON HELLER                    RUN           14       21:06.1       21:06.1   6:48/M
                    152    DENISE BOATWRIGHT             Swim          16       23:11.6       44:17.7  23:11/K
 
   18      274                                                                                45:20.4  12:11/M
274    AARON TAKEDA                  RUN           11       19:29.1       19:29.1   6:17/M
                    274    JASON GABONIA                 Swim          19       25:51.2       45:20.4  25:51/K
 
   19      254                                                                                45:41.4  12:17/M
254    JILL OLIVERA GRAY             RUN           22       24:38.9       24:38.9   7:57/M
                    254    JAMES WALTHER                 Swim          11       21:02.4       45:41.4  21:02/K
 
   20      248                                                                                47:49.5  12:51/M
248    DARLENE MORIKAWA              RUN           21       24:13.5       24:13.5   7:49/M
                    248    NALANI DAHL                   Swim          17       23:35.9       47:49.5  23:35/K
 
   21      121                                                                                48:54.7  13:09/M
121    PEARL LATTANZI                RUN           20       23:58.4       23:58.4   7:44/M
                    121    ANDREW TROZZI                 Swim          18       24:56.3       48:54.7  24:56/K
 
   22      212                                                                                49:49.4  13:23/M
212    TOMOKO MCCUNE                 RUN           13       20:35.6       20:35.6   6:38/M
                    212    JOHNNY LANDEZA                Swim          26       29:13.8       49:49.4  29:13/K
 
   23      278                                                                                51:00.0  13:43/M
278    SCOTT LUM                     RUN           19       23:48.0       23:48.0   7:41/M
                    278    MARY HIRAO                    Swim          24       27:12.0       51:00.0  27:12/K
 
   24      272                                                                                52:21.0  14:04/M
272    MITCHELL HASHIMOTO            RUN           23       25:34.1       25:34.1   8:15/M
                    272    KARA YANO                     Swim          21       26:46.8       52:21.0  26:46/K
 
   25      153                                                                                54:28.3  14:38/M
153    BOB DUFFY                     RUN           26       27:33.2       27:33.2   8:53/M
                    153    BETH BLACKBURN                Swim          23       26:55.1       54:28.3  26:55/K
 
   26       63                                                                                54:35.0  14:40/M
63    ADRIEANNE RIVERA              RUN           27       27:47.3       27:47.3   8:58/M
                     63    NICOLAS KANESHIRO             Swim          22       26:47.7       54:35.0  26:47/K
 
   27       88                                                                                54:57.5  14:46/M
88    ALISSA ROGERS                 RUN           25       27:27.6       27:27.6   8:51/M
                     88    ALI BOEHM                     Swim          25       27:29.9       54:57.5  27:29/K
 
   28      130                                                                                56:12.9  15:06/M
130    GASTON LY                     RUN            2       16:23.4       16:23.4   5:17/M
                    130    JENNEAL SUSIKAWA              Swim          28       39:49.5       56:12.9  39:49/K


Team - Sweethearts


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       70                                                                                32:47.8   8:49/M
70    CHRISTAL CUADRA               RUN            3       16:26.3       16:26.3   5:18/M
                     70    PETER KEEGAN                  Swim           1       16:21.5       32:47.8  16:21/K
 
    2      188                                                                                34:08.4   9:11/M
188    JUSTIN HIGA                   RUN            1       14:48.1       14:48.1   4:46/M
                    188    SHIREEN KHERADPEY             Swim           4       19:20.3       34:08.4  19:20/K
 
    3       87                                                                                35:11.2   9:27/M
87    WILFREDO DURAN                RUN            6       17:54.0       17:54.0   5:46/M
                     87    WENDY DANIEL                  Swim           2       17:17.2       35:11.2  17:17/K
 
    4      252                                                                                37:35.0  10:06/M
252    MICHAEL GARCIA                RUN            5       16:45.3       16:45.3   5:24/M
                    252    LAUREN GRIEBEL                Swim           7       20:49.7       37:35.0  20:49/K
 
    5      128                                                                                38:18.5  10:18/M
128    JOSHIMAR OTERO                RUN            9       18:14.8       18:14.8   5:53/M
                    128    KAMALEI MILES                 Swim           5       20:03.7       38:18.5  20:03/K
 
    6      155                                                                                38:33.4  10:22/M
155    CHRISTINA TURNEY              RUN           14       20:22.9       20:22.9   6:34/M
                    155    NOAH HAWK                     Swim           3       18:10.4       38:33.4  18:10/K
 
    7       24                                                                                38:45.5  10:25/M
24    JEFF KENT                     RUN            8       17:57.4       17:57.4   5:47/M
                     24    TINA WILLIAMS                 Swim           6       20:48.1       38:45.5  20:48/K
 
    8       91                                                                                39:41.6  10:40/M
91    MIKE IRWIN                    RUN            4       16:41.9       16:41.9   5:23/M
                     91    HEATHER COTTRELL              Swim          11       22:59.7       39:41.6  22:59/K
 
    9      256                                                                                40:00.2  10:45/M
256    ROBERT ALSUP                  RUN           11       18:35.3       18:35.3   6:00/M
                    256    KRISTY OSBORN                 Swim           8       21:24.9       40:00.2  21:24/K
 
   10      102                                                                                41:01.3  11:02/M
102    DERWIN CHU                    RUN            7       17:55.5       17:55.5   5:47/M
                    102    ZOE WILLIAMS                  Swim          12       23:05.8       41:01.3  23:05/K
 
   11      224                                                                                42:48.3  11:30/M
224    RICHARD PENDER                RUN            2       15:23.6       15:23.6   4:58/M
                    224    JULIA ROWE                    Swim          22       27:24.7       42:48.3  27:24/K
 
   12      176                                                                                43:45.5  11:46/M
176    ROY ASEJO                     RUN           12       18:48.6       18:48.6   6:04/M
                    176    JAN MEDUSKY                   Swim          17       24:56.8       43:45.5  24:56/K
 
   13      159                                                                                44:34.4  11:59/M
159    JAMIE KLUBE                   RUN           15       20:43.4       20:43.4   6:41/M
                    159    MISHA TAJIMA                  Swim          15       23:51.0       44:34.4  23:51/K
 
   14      174                                                                                45:55.2  12:21/M
174    SARA ROMEO                    RUN           17       22:45.8       22:45.8   7:20/M
                    174    NICK JURASEK                  Swim          13       23:09.4       45:55.2  23:09/K
 
   15       69                                                                                46:01.2  12:22/M
69    TIM KIYOTOKI                  RUN           16       20:52.0       20:52.0   6:44/M
                     69    YUKO KUWAHARA                 Swim          18       25:09.2       46:01.2  25:09/K
 
   16      251                                                                                46:20.3  12:27/M
251    KAIKANE PARKER                RUN           13       20:18.8       20:18.8   6:33/M
                    251    AVRIL JENKINS                 Swim          20       26:01.5       46:20.3  26:01/K
 
   17      181                                                                                46:36.8  12:32/M
181    JUSTIN HOSPITAL               RUN           10       18:22.9       18:22.9   5:55/M
                    181    SUNNY BAK                     Swim          23       28:13.9       46:36.8  28:13/K
 
   18      166                                                                                47:33.9  12:47/M
166    SHIMI RII                     RUN           18       23:07.0       23:07.0   7:27/M
                    166    BILL CLABORN                  Swim          16       24:26.9       47:33.9  24:26/K
 
   19      210                                                                                47:56.0  12:53/M
210    PATRICK NOEL                  RUN           21       24:34.0       24:34.0   7:55/M
                    210    AMY DEDECKER                  Swim          14       23:22.0       47:56.0  23:22/K
 
   20      154                                                                                48:34.7  13:03/M
154    GENNAH TANAKA                 RUN           19       23:10.7       23:10.7   7:28/M
                    154    KEOLA MCCRARY                 Swim          19       25:23.9       48:34.7  25:23/K
 
   21       82                                                                                48:51.2  13:08/M
82    DAWN SHIROTA                  RUN           22       25:57.2       25:57.2   8:22/M
                     82    WYATT WARO                    Swim          10       22:53.9       48:51.2  22:53/K
 
   22      215                                                                                49:30.4  13:18/M
215    MANAMI HISASHI                RUN           23       28:04.8       28:04.8   9:03/M
                    215    DAVID CARLSSON                Swim           9       21:25.6       49:30.4  21:25/K
 
   23       77                                                                                51:13.9  13:46/M
77    MEGAN GORDON                  RUN           20       23:55.0       23:55.0   7:43/M
                     77    KENNY NOEL                    Swim          21       27:18.8       51:13.9  27:18/K


Team - Family


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      209                                                                                36:49.2   9:54/M
209    ALEX HELDT                    RUN            1       18:33.6       18:33.6   5:59/M
                    209    JEANEEN HELDT                 Swim           2       18:15.6       36:49.2  18:15/K
 
    2      101                                                                                40:01.5  10:45/M
101    LARA YASUMI                   RUN           11       22:42.2       22:42.2   7:19/M
                    101    RAN YASUMI                    Swim           1       17:19.2       40:01.5  17:19/K
 
    3      114                                                                                41:18.4  11:06/M
114    KRISTINA FORSTER              RUN            9       22:19.8       22:19.8   7:12/M
                    114    NIKLAS SCHNEIDER              Swim           3       18:58.6       41:18.4  18:58/K
 
    4       71                                                                                42:23.4  11:24/M
71    ANDREA FUKUHARA               RUN            8       21:44.9       21:44.9   7:01/M
                     71    CRAIG FUKUHARA                Swim           5       20:38.5       42:23.4  20:38/K
 
    5      126                                                                                42:37.9  11:27/M
126    LEAH DREBIN                   RUN            2       18:51.3       18:51.3   6:05/M
                    126    THOMAS CARVALHO               Swim           9       23:46.6       42:37.9  23:46/K
 
    6      195                                                                                42:40.5  11:28/M
195    HANNA HEISS                   RUN            7       21:38.8       21:38.8   6:59/M
                    195    ALEXA HEISS                   Swim           6       21:01.7       42:40.5  21:01/K
 
    7       33                                                                                43:41.1  11:45/M
33    ALEXANDER LEE                 RUN           10       22:36.0       22:36.0   7:17/M
                     33    MADELINE LEE                  Swim           7       21:05.1       43:41.1  21:05/K
 
    8      208                                                                                45:41.0  12:17/M
208    JENNA HELDT                   RUN           13       25:23.4       25:23.4   8:11/M
                    208    BRUNO HELDT                   Swim           4       20:17.6       45:41.0  20:17/K
 
    9      141                                                                                45:42.0  12:17/M
141    MICHAEL UYEHARA               RUN            4       19:36.9       19:36.9   6:19/M
                    141    ERIC UYEHARA                  Swim          11       26:05.1       45:42.0  26:05/K
 
   10      133                                                                                46:11.8  12:25/M
133    JENNIFER BUNCH                RUN            6       20:19.9       20:19.9   6:33/M
                    133    KARYN BUNCH                   Swim          10       25:51.8       46:11.8  25:51/K
 
   11      109                                                                                55:02.0  14:48/M
109    LESLEY IAUKEA                 RUN           14       32:14.3       32:14.3  10:24/M
                    109    SYDNEY IAUKEA                 Swim           8       22:47.6       55:02.0  22:47/K
 
   12       85                                                                                56:38.7  15:13/M
85    BRANDON TATEMICHI             RUN            5       20:15.4       20:15.4   6:32/M
                     85    LIVIA HIGA                    Swim          13       36:23.3       56:38.7  36:23/K
 
   13       74                                                                                57:53.9  15:34/M
74    HANNAH HASHIMOTO-YANO         RUN           12       25:01.1       25:01.1   8:04/M
                     74    BILL YANO                     Swim          12       32:52.8       57:53.9  32:52/K


Team - Open


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      137                                                                                34:50.0   9:22/M
137    JESSICA JOHNSON               RUN            1       17:22.8       17:22.8   5:36/M
                    137    CHELSEA APO                   Swim           1       17:27.2       34:50.0  17:27/K
 
    2       49                                                                                44:17.8  11:54/M
49    DAWN HAYMAN                   RUN            3       19:47.2       19:47.2   6:23/M
                     49    BRANTLY BAYNES                Swim           4       24:30.6       44:17.8  24:30/K
 
    3       48                                                                                44:59.9  12:06/M
48    DOUG FUQUA                    RUN            5       23:56.7       23:56.7   7:43/M
                     48    GEOFREY CHUNG                 Swim           3       21:03.2       44:59.9  21:03/K
 
    4       66                                                                                45:03.6  12:07/M
66    MARTHA BALKIN                 RUN            6       25:22.8       25:22.8   8:11/M
                     66    DENISE WEBB                   Swim           2       19:40.8       45:03.6  19:40/K
 
    5       67                                                                                49:12.5  13:14/M
67    BECKY MANGROBANG              RUN            2       19:39.3       19:39.3   6:20/M
                     67    CHARLENE GAURANO              Swim           5       29:33.1       49:12.5  29:33/K
 
    6       39                                                                                52:06.6  14:00/M
39    ROY TSUKAMOTO                 RUN            4       22:08.1       22:08.1   7:08/M
                     39    WARREN HAYAMA                 Swim           6       29:58.5       52:06.6  29:58/K
 
    7      203                                                                                58:24.2  15:42/M
203    ASHLEY AMII                   RUN            7       27:21.1       27:21.1   8:49/M
                    203    BRANDI CHEW                   Swim           7       31:03.1       58:24.2  31:03/K