Valentine's Biathlon

February 15, 2009


Results By Time Line



Overall

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 10 31:09.0 9:59/M 10 ROCIO SANCHEZ Run 3 16:55.3 16:55.3 16:55.3 6:46/M 10 ASHTON SROCK Swim 1 14:13.6 31:09.0 31:09.0 14:13/K 2 75 31:17.1 10:02/M 75 SARAH SLAY Run 2 15:44.1 15:44.1 15:44.1 6:18/M 75 HUDSON SLAY Swim 2 15:33.0 31:17.1 31:17.1 15:33/K 3 142 32:15.9 10:20/M 142 JOHN FLANAGAN Run 1 13:59.5 13:59.5 13:59.5 5:36/M 142 RAE FLANAGAN Swim 3 18:16.4 32:15.9 32:15.9 18:16/K

Family

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 59 38:51.8 12:27/M 59 ALEXANDER HELDT Run 2 20:16.3 20:16.3 20:16.3 8:06/M 59 JEANEEN HELDT Swim 1 18:35.5 38:51.8 38:51.8 18:35/K 2 114 46:29.0 14:54/M 114 DC EICHELBERGER Run 5 22:59.2 22:59.2 22:59.2 9:12/M 114 DAVIS EICHELBERGER Swim 2 23:29.8 46:29.0 46:29.0 23:29/K 3 129 47:03.4 15:05/M 129 DANIEL SENAS Run 6 23:27.5 23:27.5 23:27.5 9:23/M 129 BURT SENAS Swim 3 23:35.9 47:03.4 47:03.4 23:35/K 4 39 48:32.6 15:33/M 39 RAEANN NIEBEL Run 7 23:43.5 23:43.5 23:43.5 9:29/M 39 JOANN NIEBEL Swim 4 24:49.1 48:32.6 48:32.6 24:49/K 5 169 49:08.1 15:45/M 169 ADDNIS TSANG Run 1 19:45.8 19:45.8 19:45.8 7:54/M 169 NIKOLAI TSANG Swim 5 29:22.3 49:08.1 49:08.1 29:22/K 6 38 51:22.5 16:28/M 38 HANNAH NIEBEL Run 9 24:42.8 24:42.8 24:42.8 9:53/M 38 ANDREW NIEBEL Swim 6 26:39.7 51:22.5 51:22.5 26:39/K 7 163 51:24.0 16:28/M 163 LYNDA PELAYO Run 11 26:52.8 26:52.8 26:52.8 10:45/M 163 COLE PELAYO Swim 7 24:31.2 51:24.0 51:24.0 24:31/K 8 77 52:16.1 16:45/M 77 DREW MARUYAMA Run 3 20:56.8 20:56.8 20:56.8 8:22/M 77 TAMI MARUYAMA Swim 8 31:19.3 52:16.1 52:16.1 31:19/K 9 145 54:13.8 17:23/M 145 ANDREW TROZZI Run 4 22:39.0 22:39.0 22:39.0 9:04/M 145 AMANDA TROZZI Swim 9 31:34.7 54:13.8 54:13.8 31:34/K 10 146 58:32.8 18:46/M 146 CAROLINE FORDE Run 8 24:02.7 24:02.7 24:02.7 9:37/M 146 RYAN FORDE Swim 10 34:30.0 58:32.8 58:32.8 34:30/K 11 89 1:01:32.5 19:43/M 89 BETH AUTEN Run 12 30:47.9 30:47.9 30:47.9 12:19/M 89 LUKE AUTEN Swim 11 30:44.6 1:01:32.5 1:01:32.5 30:44/K 12 90 1:01:33.1 19:44/M 90 DANA AUTEN Run 13 30:48.4 30:48.4 30:48.4 12:19/M 90 DOUG AUTEN Swim 12 30:44.7 1:01:33.1 1:01:33.1 30:44/K 13 147 1:03:23.5 20:19/M 147 SOPHIE FORDE Run 10 26:00.2 26:00.2 26:00.2 10:24/M 147 JOHN FORDE Swim 13 37:23.3 1:03:23.5 1:03:23.5 37:23/K 14 164 1:13:08.7 23:26/M 164 TREVOR PAGE Run 14 30:52.1 30:52.1 30:52.1 12:21/M 164 ANNIE PAGE Swim 14 42:16.5 1:13:08.7 1:13:08.7 42:16/K

Masters

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 52 34:29.3 11:03/M 52 BRIAN PARK Run 2 16:15.5 16:15.5 16:15.5 6:30/M 52 BRENDA PARK Swim 1 18:13.7 34:29.3 34:29.3 18:13/K 2 76 38:21.1 12:18/M 76 BOB WEBER Run 1 16:13.6 16:13.6 16:13.6 6:29/M 76 MADALYN SLAYMAN Swim 2 22:07.5 38:21.1 38:21.1 22:07/K 3 42 39:03.7 12:31/M 42 JULIE CURTIS Run 3 20:20.0 20:20.0 20:20.0 8:08/M 42 JOHN GOMERSALL Swim 3 18:43.7 39:03.7 39:03.7 18:43/K 4 33 51:25.5 16:29/M 33 TANIA GERMANN Run 4 24:46.7 24:46.7 24:46.7 9:54/M 33 RALPH GERMANN Swim 4 26:38.8 51:25.5 51:25.5 26:38/K 5 165 56:12.7 18:01/M 165 PATRICIA WHITE Run 5 25:09.9 25:09.9 25:09.9 10:04/M 165 BONNIE FONG Swim 5 31:02.8 56:12.7 56:12.7 31:02/K 6 3 57:27.3 18:25/M 3 ALECIA CAUGHMAN Run 6 28:13.5 28:13.5 28:13.5 11:17/M 3 LOREN ZULICK Swim 6 29:13.8 57:27.3 57:27.3 29:13/K

Married

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 14 32:33.7 10:26/M 14 SPENCE COCANOUR Run 1 14:30.7 14:30.7 14:30.7 5:48/M 14 AMY COCANOUR Swim 1 18:02.9 32:33.7 32:33.7 18:02/K 2 46 34:57.6 11:12/M 46 RYAN MURPHY Run 2 14:38.2 14:38.2 14:38.2 5:51/M 46 JENNY MURPHY Swim 2 20:19.4 34:57.6 34:57.6 20:19/K 3 105 36:34.1 11:43/M 105 TERRY HECKMAN Run 17 18:59.6 18:59.6 18:59.6 7:36/M 105 MARK HECKMAN Swim 3 17:34.5 36:34.1 36:34.1 17:34/K 4 78 36:42.3 11:46/M 78 LARS FITTER Run 14 18:18.7 18:18.7 18:18.7 7:19/M 78 KELLI FITTER Swim 4 18:23.6 36:42.3 36:42.3 18:23/K 5 7 36:42.9 11:46/M 7 COLIN CHINN Run 3 15:27.0 15:27.0 15:27.0 6:11/M 7 EIKO CHINN Swim 5 21:15.9 36:42.9 36:42.9 21:15/K 6 82 37:22.5 11:59/M 82 LAURIE SLOAN Run 23 20:35.5 20:35.5 20:35.5 8:14/M 82 BRUCE SLOAN Swim 6 16:47.0 37:22.5 37:22.5 16:47/K 7 178 37:44.9 12:06/M 178 JAIME JARRELL Run 12 18:12.4 18:12.4 18:12.4 7:17/M 178 ALVIN JARRELL Swim 7 19:32.5 37:44.9 37:44.9 19:32/K 8 121 37:47.6 12:07/M 121 AMANDA ERRECART Run 18 19:16.6 19:16.6 19:16.6 7:42/M 121 KEITH ERRECART Swim 8 18:30.9 37:47.6 37:47.6 18:30/K 9 25 37:49.8 12:07/M 25 JOANNE KLINKE Run 16 18:55.0 18:55.0 18:55.0 7:34/M 25 ULI KLINKE Swim 9 18:54.8 37:49.8 37:49.8 18:54/K 10 23 38:06.6 12:13/M 23 MARIE WAGNER Run 20 19:43.3 19:43.3 19:43.3 7:53/M 23 TOM BURKE Swim 10 18:23.3 38:06.6 38:06.6 18:23/K 11 141 38:14.4 12:15/M 141 JULIE NG Run 19 19:37.9 19:37.9 19:37.9 7:51/M 141 BRAD LADWIG Swim 11 18:36.4 38:14.4 38:14.4 18:36/K 12 37 38:40.0 12:24/M 37 TIFFANY SIEGFRIED Run 37 TUCKER SIEGFRIED Swim 12 38:40.0 38:40.0 38:40.0 38:40/K 13 62 38:45.7 12:25/M 62 ANDREW MAEDA Run 9 17:30.5 17:30.5 17:30.5 7:00/M 62 LAUREN MAEDA Swim 13 21:15.2 38:45.7 38:45.7 21:15/K 14 74 39:36.3 12:42/M 74 WARD SAUNDERS Run 13 18:13.0 18:13.0 18:13.0 7:17/M 74 VALISA SAUNDERS Swim 14 21:23.2 39:36.3 39:36.3 21:23/K 15 179 39:43.1 12:44/M 179 ELIN SOTOTHOMPSON Run 6 16:38.0 16:38.0 16:38.0 6:39/M 179 MARCELLO SOTOTHOMPSON Swim 15 23:05.1 39:43.1 39:43.1 23:05/K 16 16 40:39.4 13:02/M 16 COLLINS LAM Run 5 16:10.8 16:10.8 16:10.8 6:28/M 16 DALE KANEHISA-LAM Swim 16 24:28.6 40:39.4 40:39.4 24:28/K 17 97 40:56.0 13:07/M 97 TODD FUNASAKI Run 15 18:32.3 18:32.3 18:32.3 7:25/M 97 KIMBERLY FUNASAKI Swim 17 22:23.7 40:56.0 40:56.0 22:23/K 18 103 41:10.4 13:12/M 103 MIKE ELROD Run 7 16:46.0 16:46.0 16:46.0 6:42/M 103 MARILISA ELROD Swim 18 24:24.4 41:10.4 41:10.4 24:24/K 19 32 42:18.9 13:33/M 32 ALICA KITAJIMA Run 10 17:52.0 17:52.0 17:52.0 7:09/M 32 TERRY CURTIN Swim 19 24:26.9 42:18.9 42:18.9 24:26/K 20 99 42:21.1 13:34/M 99 MONICA BECKER Run 31 22:09.0 22:09.0 22:09.0 8:52/M 99 MICHAEL BECKER Swim 20 20:12.1 42:21.1 42:21.1 20:12/K 21 143 42:39.8 13:40/M 143 GERALD GIBBONS Run 21 20:01.5 20:01.5 20:01.5 8:00/M 143 CHRISTINE RADCLIFFE Swim 21 22:38.3 42:39.8 42:39.8 22:38/K 22 8 42:43.1 13:41/M 8 LOUIS TOMSIC Run 4 15:47.5 15:47.5 15:47.5 6:19/M 8 ASTI TOMSIC Swim 22 26:55.6 42:43.1 42:43.1 26:55/K 23 87 42:43.6 13:41/M 87 KATHY JENKINS Run 24 20:41.9 20:41.9 20:41.9 8:16/M 87 TIM JENKINS Swim 23 22:01.6 42:43.6 42:43.6 22:01/K 24 68 43:56.3 14:05/M 68 NICOLE SILVER Run 34 22:56.2 22:56.2 22:56.2 9:10/M 68 BRYAN SILVER Swim 24 21:00.1 43:56.3 43:56.3 21:00/K 25 88 44:04.7 14:07/M 88 LORI RAYMOND Run 27 20:57.0 20:57.0 20:57.0 8:23/M 88 JASON RAYMOND Swim 25 23:07.7 44:04.7 44:04.7 23:07/K 26 177 44:58.2 14:25/M 177 NICHOLE VENSKO Run 8 17:10.8 17:10.8 17:10.8 6:52/M 177 CHRIS Swim 26 27:47.4 44:58.2 44:58.2 27:47/K 27 19 45:51.7 14:42/M 19 DIKO BATES Run 32 22:35.9 22:35.9 22:35.9 9:02/M 19 MIKE BATES Swim 27 23:15.8 45:51.7 45:51.7 23:15/K 28 31 46:27.5 14:53/M 31 NATALIA MCCLAY Run 26 20:51.5 20:51.5 20:51.5 8:20/M 31 NATALIA MCCLAY Swim 28 25:36.0 46:27.5 46:27.5 25:36/K 29 111 46:42.4 14:58/M 111 JON KIM Run 39 24:31.8 24:31.8 24:31.8 9:48/M 111 ANNE GRESETH-KIM Swim 29 22:10.5 46:42.4 46:42.4 22:10/K 30 13 47:17.6 15:09/M 13 JEREMY DEMINK Run 25 20:43.9 20:43.9 20:43.9 8:17/M 13 JESSICA DEMINK Swim 30 26:33.7 47:17.6 47:17.6 26:33/K 31 98 47:39.8 15:16/M 98 ALBERT HOLM Run 40 24:56.7 24:56.7 24:56.7 9:58/M 98 JEANNE HOLM Swim 31 22:43.1 47:39.8 47:39.8 22:43/K 32 29 48:04.0 15:24/M 29 RICHARD WASSMUTH Run 22 20:30.3 20:30.3 20:30.3 8:12/M 29 SUE WASMUTH Swim 32 27:33.7 48:04.0 48:04.0 27:33/K 33 91 48:10.0 15:26/M 91 DEIDRE GARLAND Run 44 26:21.8 26:21.8 26:21.8 10:32/M 91 JAMES GARLAND Swim 33 21:48.1 48:10.0 48:10.0 21:48/K 34 94 48:14.6 15:28/M 94 KIMBERLY MITCHELL Run 29 21:44.9 21:44.9 21:44.9 8:42/M 94 JOSHUA MITCHELL Swim 34 26:29.7 48:14.6 48:14.6 26:29/K 35 55 48:53.8 15:40/M 55 CARA ROELLGEN Run 46 28:41.1 28:41.1 28:41.1 11:28/M 55 JOEL ROELLGEN Swim 35 20:12.7 48:53.8 48:53.8 20:12/K 36 136 49:13.5 15:46/M 136 JIM MURRAY Run 11 17:55.6 17:55.6 17:55.6 7:10/M 136 MARGIE MURRAY Swim 36 31:17.9 49:13.5 49:13.5 31:17/K 37 49 49:36.3 15:54/M 49 TOM GEITER Run 42 25:55.0 25:55.0 25:55.0 10:22/M 49 SHELLY GEITER Swim 37 23:41.3 49:36.3 49:36.3 23:41/K 38 22 49:41.0 15:55/M 22 YUMIKO SUENOBU Run 33 22:43.3 22:43.3 22:43.3 9:05/M 22 ANDREW SUENOBU Swim 38 26:57.7 49:41.0 49:41.0 26:57/K 39 120 49:47.1 15:57/M 120 STEPHEN HO Run 35 23:16.0 23:16.0 23:16.0 9:18/M 120 ANNE HO Swim 39 26:31.1 49:47.1 49:47.1 26:31/K 40 24 50:06.0 16:03/M 24 CARY KERBER Run 36 24:02.1 24:02.1 24:02.1 9:37/M 24 BRIAN KERBER Swim 40 26:03.9 50:06.0 50:06.0 26:03/K 41 60 51:00.5 16:21/M 60 REBECCA KRYSZKIEWICZ Run 41 25:23.6 25:23.6 25:23.6 10:09/M 60 PAWEL KRYSZKIEWICZ Swim 41 25:36.9 51:00.5 51:00.5 25:36/K 42 12 51:13.7 16:25/M 12 TAMMY LYMAN Run 48 31:50.2 31:50.2 31:50.2 12:44/M 12 SCOTT LYMAN Swim 42 19:23.5 51:13.7 51:13.7 19:23/K 43 27 51:16.9 16:26/M 27 MERCI HUTCHISON Run 38 24:19.9 24:19.9 24:19.9 9:44/M 27 SCOTT HUTCHISON Swim 43 26:56.9 51:16.9 51:16.9 26:56/K 44 35 51:34.5 16:32/M 35 MIKE MCCURDY Run 28 21:37.5 21:37.5 21:37.5 8:39/M 35 LUCY MCCURDY Swim 44 29:57.0 51:34.5 51:34.5 29:57/K 45 144 52:11.0 16:44/M 144 SHIRLEE TROZZI Run 37 24:04.3 24:04.3 24:04.3 9:38/M 144 ANDREW TROZZI Swim 45 28:06.7 52:11.0 52:11.0 28:06/K 46 45 52:24.6 16:48/M 45 ASHLEY SCOTT Run 45 26:33.2 26:33.2 26:33.2 10:37/M 45 JUSTIN SCOTT Swim 46 25:51.4 52:24.6 52:24.6 25:51/K 47 172 57:11.0 18:20/M 172 LOREN WATANUKI Run 47 31:12.6 31:12.6 31:12.6 12:29/M 172 SHANE WATANUKI Swim 47 25:58.4 57:11.0 57:11.0 25:58/K 48 48 58:30.0 18:45/M 48 YOUSSEF DAKROUB Run 43 26:06.5 26:06.5 26:06.5 10:26/M 48 WENDY DAKROUB Swim 48 32:23.5 58:30.0 58:30.0 32:23/K 49 15 59:54.5 19:12/M 15 KEVIN MOZDY Run 30 22:03.1 22:03.1 22:03.1 8:49/M 15 GINA MOZDY Swim 49 37:51.4 59:54.5 59:54.5 37:51/K 50 168 1:00:49.1 19:30/M 168 AKIKO DENARO Run 49 42:53.0 42:53.0 42:53.0 17:09/M 168 BRIAN DENARO Swim 50 17:56.0 1:00:49.1 1:00:49.1 17:56/K Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 51 40 1:06:10.1 21:12/M 40 TAMARA DUNCAN Run 50 43:02.1 43:02.1 43:02.1 17:13/M 40 CURTIS DUNCAN Swim 51 23:08.0 1:06:10.1 1:06:10.1 23:08/K

Just Friends

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 110 35:42.1 11:27/M 110 RYAN STACK Run 8 19:29.9 19:29.9 19:29.9 7:48/M 110 JASMINE MAU Swim 1 16:12.2 35:42.1 35:42.1 16:12/K 2 63 37:04.7 11:53/M 63 ZOEANN KON Run 13 20:49.0 20:49.0 20:49.0 8:20/M 63 SEAN TERADA Swim 2 16:15.7 37:04.7 37:04.7 16:15/K 3 18 37:33.3 12:02/M 18 JENNIFER BESS Run 3 17:31.9 17:31.9 17:31.9 7:00/M 18 KELSEY CALDWELL Swim 3 20:01.4 37:33.3 37:33.3 20:01/K 4 135 37:39.7 12:04/M 135 KAMALEI MILES Run 4 17:34.5 17:34.5 17:34.5 7:02/M 135 JIM MOORE Swim 4 20:05.2 37:39.7 37:39.7 20:05/K 5 117 38:36.4 12:22/M 117 STEVE SAHETAPY-ENGEL Run 7 19:13.0 19:13.0 19:13.0 7:41/M 117 NICHOLAS MA Swim 5 19:23.3 38:36.4 38:36.4 19:23/K 6 160 39:12.7 12:34/M 160 SAMUAL JACKSON Run 5 17:46.2 17:46.2 17:46.2 7:06/M 160 AMY BOSSLER Swim 6 21:26.5 39:12.7 39:12.7 21:26/K 7 106 39:19.6 12:36/M 106 KAHELILI PUHIPAU Run 1 15:32.7 15:32.7 15:32.7 6:13/M 106 ALEENA ARAKAKI Swim 7 23:46.9 39:19.6 39:19.6 23:46/K 8 72 39:35.3 12:41/M 72 ERNESTO ANDRADE Run 2 17:03.0 17:03.0 17:03.0 6:49/M 72 ALICIA ARAGON Swim 8 22:32.3 39:35.3 39:35.3 22:32/K 9 79 39:36.6 12:42/M 79 JENNA FORTI Run 10 20:20.9 20:20.9 20:20.9 8:08/M 79 ISABEL FITTER Swim 9 19:15.7 39:36.6 39:36.6 19:15/K 10 73 40:07.5 12:51/M 73 ANNA SACHS Run 18 22:35.1 22:35.1 22:35.1 9:02/M 73 CHRIS MA Swim 10 17:32.4 40:07.5 40:07.5 17:32/K 11 134 40:36.6 13:01/M 134 MAHANA CHANG Run 12 20:35.4 20:35.4 20:35.4 8:14/M 134 ALLISON CARKIN Swim 11 20:01.2 40:36.6 40:36.6 20:01/K 12 81 41:02.9 13:09/M 81 LUKE LOVINS-PROVENSA Run 9 19:51.0 19:51.0 19:51.0 7:56/M 81 MAIA PETRIDES Swim 12 21:11.9 41:02.9 41:02.9 21:11/K 13 86 43:15.1 13:52/M 86 KIRSTEN MACISSAC Run 15 21:25.7 21:25.7 21:25.7 8:34/M 86 JACKIE MITCHELL Swim 13 21:49.3 43:15.1 43:15.1 21:49/K 14 173 43:38.5 13:59/M 173 RYAN SHIMABUKURO Run 11 20:24.2 20:24.2 20:24.2 8:10/M 173 JEN KHIS Swim 14 23:14.3 43:38.5 43:38.5 23:14/K 15 128 43:47.1 14:02/M 128 SHARILYNN KAM Run 14 20:53.2 20:53.2 20:53.2 8:21/M 128 DOUGLAS RAPHAEL Swim 15 22:53.9 43:47.1 43:47.1 22:53/K 16 166 45:52.3 14:42/M 166 GEENA FONG Run 19 22:54.2 22:54.2 22:54.2 9:10/M 166 NICOLE FONG Swim 16 22:58.1 45:52.3 45:52.3 22:58/K 17 43 46:29.3 14:54/M 43 OWEN YASUTAKE Run 16 21:47.2 21:47.2 21:47.2 8:43/M 43 JENNELL LEWIS Swim 17 24:42.0 46:29.3 46:29.3 24:42/K 18 102 48:09.0 15:26/M 102 EYDIE NAKASONE Run 20 23:50.8 23:50.8 23:50.8 9:32/M 102 MARIANNE PATINO Swim 18 24:18.2 48:09.0 48:09.0 24:18/K 19 84 48:53.2 15:40/M 84 SCOTT AIHARA Run 6 19:00.4 19:00.4 19:00.4 7:36/M 84 MELISSA FERNANDEZ Swim 19 29:52.8 48:53.2 48:53.2 29:52/K 20 161 53:05.8 17:01/M 161 STACEY SVADLENKA Run 21 24:04.9 24:04.9 24:04.9 9:38/M 161 CHRISTINE KEPP Swim 20 29:00.9 53:05.8 53:05.8 29:00/K 21 127 53:14.7 17:04/M 127 LEAH MILLER Run 22 29:51.7 29:51.7 29:51.7 11:56/M 127 KIMBERLY YAMAGUCHI Swim 21 23:23.0 53:14.7 53:14.7 23:23/K 22 93 54:29.4 17:28/M 93 PEARL LATTANZI Run 17 22:14.0 22:14.0 22:14.0 8:54/M 93 MICHAEL PETRIDES Swim 22 32:15.4 54:29.4 54:29.4 32:15/K 23 66 58:19.4 18:41/M 66 CRIZELDA PONGAM Run 23 30:44.1 30:44.1 30:44.1 12:18/M 66 BRAD HACKMAN Swim 23 27:35.3 58:19.4 58:19.4 27:35/K

Sweethearts

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 137 32:48.7 10:31/M 137 DAN KANEKO Run 1 14:11.7 14:11.7 14:11.7 5:40/M 137 JAYME OGINO Swim 1 18:37.0 32:48.7 32:48.7 18:37/K 2 61 32:50.4 10:31/M 61 AUSTIN CHUN Run 4 16:18.7 16:18.7 16:18.7 6:31/M 61 BRYEE NIHIPALI Swim 2 16:31.7 32:50.4 32:50.4 16:31/K 3 17 33:49.9 10:50/M 17 KALEI WHITTLE Run 3 16:01.0 16:01.0 16:01.0 6:24/M 17 ASHLIE SALASSELEM Swim 3 17:48.8 33:49.9 33:49.9 17:48/K 4 36 34:41.9 11:07/M 36 JOHN LYNHAM Run 2 15:37.9 15:37.9 15:37.9 6:15/M 36 EMILY WILSON Swim 4 19:04.0 34:41.9 34:41.9 19:04/K 5 101 35:53.0 11:30/M 101 NALANI QUINN Run 7 18:22.3 18:22.3 18:22.3 7:21/M 101 KURTIS KAUN Swim 5 17:30.7 35:53.0 35:53.0 17:30/K 6 167 37:48.2 12:07/M 167 DARIO CASTILLO Run 8 18:22.9 18:22.9 18:22.9 7:21/M 167 RACHEL BECKMANN Swim 6 19:25.3 37:48.2 37:48.2 19:25/K 7 175 38:10.7 12:14/M 175 BRYANA GAMIDO Run 10 19:20.6 19:20.6 19:20.6 7:44/M 175 CRAIG GAMBLE Swim 7 18:50.1 38:10.7 38:10.7 18:50/K 8 100 42:11.6 13:31/M 100 MATTHEW MAYBERRY Run 15 24:46.9 24:46.9 24:46.9 9:54/M 100 ANNA TOGIAS Swim 8 17:24.6 42:11.6 42:11.6 17:24/K 9 174 44:06.3 14:08/M 174 JAEL MAKAGON Run 6 16:57.5 16:57.5 16:57.5 6:47/M 174 AMANDA CORBY Swim 9 27:08.8 44:06.3 44:06.3 27:08/K 10 125 44:43.7 14:20/M 125 ASHLEY ILIFF Run 13 22:16.4 22:16.4 22:16.4 8:54/M 125 ED PYREK Swim 10 22:27.3 44:43.7 44:43.7 22:27/K 11 104 46:20.5 14:51/M 104 EUNHAE JONES Run 18 26:51.0 26:51.0 26:51.0 10:44/M 104 NICK SALANOA Swim 11 19:29.5 46:20.5 46:20.5 19:29/K 12 126 46:44.7 14:59/M 126 THOMAS LALLY Run 9 18:47.7 18:47.7 18:47.7 7:31/M 126 STEPHANIE RADWICK Swim 12 27:56.9 46:44.7 46:44.7 27:56/K 13 20 49:54.5 16:00/M 20 RYAN CUSKADEN Run 12 20:26.1 20:26.1 20:26.1 8:10/M 20 LOREN KOLLAR Swim 13 29:28.4 49:54.5 49:54.5 29:28/K 14 132 51:12.5 16:25/M 132 ELIZABETH WALTON Run 17 26:49.9 26:49.9 26:49.9 10:44/M 132 MICHAEL DUQUE Swim 14 24:22.5 51:12.5 51:12.5 24:22/K 15 41 54:01.5 17:19/M 41 CINDY HSU Run 19 30:43.7 30:43.7 30:43.7 12:17/M 41 DUFF JANUS Swim 15 23:17.8 54:01.5 54:01.5 23:17/K 16 69 55:17.6 17:43/M 69 LEE TAYLOR Run 16 24:48.3 24:48.3 24:48.3 9:55/M 69 ELIM YEOH Swim 16 30:29.3 55:17.6 55:17.6 30:29/K 17 170 55:44.9 17:52/M 170 WOOD KRISTIN Run 20 31:11.4 31:11.4 31:11.4 12:28/M 170 WOOD ROLLINS Swim 17 24:33.5 55:44.9 55:44.9 24:33/K 18 140 55:51.6 17:54/M 140 BENNETT VALENCIA Run 5 16:28.8 16:28.8 16:28.8 6:35/M 140 NEILANI SIATINI Swim 18 39:22.8 55:51.6 55:51.6 39:22/K 19 162 59:09.9 18:58/M 162 ROY HANNU Run 14 24:30.9 24:30.9 24:30.9 9:48/M 162 BRIDGET LEHN Swim 19 34:39.0 59:09.9 59:09.9 34:39/K 20 124 1:23:19.8 26:42/M 124 DAN FAULKNER Run 11 19:21.9 19:21.9 19:21.9 7:44/M 124 SARAH SHORTT Swim 20 1:03:57.9 1:23:19.8 1:23:19.8 63:57/K

Sweethearts & Friends Combined

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 50 33:34.4 10:46/M 50 JOEL WARKENTIN Run 1 16:01.3 16:01.3 16:01.3 6:24/M 50 JANA PITTICHOVA Swim 1 17:33.1 33:34.4 33:34.4 17:33/K 2 47 34:20.2 11:00/M 47 AUDREY VIEUX Run 9 19:20.0 19:20.0 19:20.0 7:44/M 47 BILL GODING Swim 2 15:00.2 34:20.2 34:20.2 15:00/K 3 118 36:09.0 11:35/M 118 LORI YOUNG Run 5 18:26.1 18:26.1 18:26.1 7:22/M 118 CHAD HARRISON Swim 3 17:42.9 36:09.0 36:09.0 17:42/K 4 109 37:58.7 12:10/M 109 GREGG WATADA Run 3 17:57.0 17:57.0 17:57.0 7:11/M 109 ASHLEY KING Swim 4 20:01.7 37:58.7 37:58.7 20:01/K 5 138 39:15.4 12:35/M 138 LAURIE FOSTER Run 10 19:24.5 19:24.5 19:24.5 7:46/M 138 WARREN DURYEA Swim 5 19:50.9 39:15.4 39:15.4 19:50/K 6 51 39:49.3 12:46/M 51 TODD BARNES Run 8 19:06.6 19:06.6 19:06.6 7:38/M 51 DEBBIE SOLIS Swim 6 20:42.7 39:49.3 39:49.3 20:42/K 7 54 41:33.6 13:19/M 54 THU NGUYEN Run 14 20:37.9 20:37.9 20:37.9 8:15/M 54 BRIAN WHITEHOUSE Swim 7 20:55.7 41:33.6 41:33.6 20:55/K 8 64 41:43.4 13:22/M 64 BRAD COATES Run 4 17:59.0 17:59.0 17:59.0 7:12/M 64 MARSHA KITAGAWA Swim 8 23:44.4 41:43.4 41:43.4 23:44/K 9 115 42:30.0 13:37/M 115 JULIE GREENBERG Run 18 21:45.8 21:45.8 21:45.8 8:42/M 115 JAMES WALTHER Swim 9 20:44.2 42:30.0 42:30.0 20:44/K 10 176 42:41.9 13:41/M 176 BRENDA BURNETT Run 17 21:24.6 21:24.6 21:24.6 8:34/M 176 RAY WOO Swim 10 21:17.3 42:41.9 42:41.9 21:17/K 11 2 43:28.1 13:56/M 2 TREVOR MESERVE Run 7 18:59.2 18:59.2 18:59.2 7:36/M 2 CARIN STEVENS Swim 11 24:28.9 43:28.1 43:28.1 24:28/K 12 70 43:33.2 13:58/M 70 THOMAS CARRY Run 12 19:49.8 19:49.8 19:49.8 7:56/M 70 SHELLEY WHEELING Swim 12 23:43.4 43:33.2 43:33.2 23:43/K 13 148 43:34.6 13:58/M 148 KAETE KAUFFMAN Run 6 18:33.1 18:33.1 18:33.1 7:25/M 148 JASON LAPONSEY Swim 13 25:01.5 43:34.6 43:34.6 25:01/K 14 119 43:45.1 14:01/M 119 BRAD PAULS Run 13 19:55.3 19:55.3 19:55.3 7:58/M 119 SHIVAUN WHITE Swim 14 23:49.8 43:45.1 43:45.1 23:49/K 15 116 44:52.3 14:23/M 116 ARNOLD ALBIAR Run 2 16:10.6 16:10.6 16:10.6 6:28/M 116 JILL OLIVEIRA-GRAY Swim 15 28:41.7 44:52.3 44:52.3 28:41/K 16 95 46:10.3 14:48/M 95 BOB MCKAIG Run 11 19:49.7 19:49.7 19:49.7 7:56/M 95 KENDRA MCBRIDE Swim 16 26:20.5 46:10.3 46:10.3 26:20/K 17 80 46:39.1 14:57/M 80 NICOLE TRANCHINA Run 16 21:19.6 21:19.6 21:19.6 8:32/M 80 CLAY RUMBAOA Swim 17 25:19.5 46:39.1 46:39.1 25:19/K 18 171 47:43.7 15:18/M 171 THERESA STRONG Run 20 22:21.6 22:21.6 22:21.6 8:56/M 171 MICHAEL STRONG Swim 18 25:22.1 47:43.7 47:43.7 25:22/K 19 5 48:10.6 15:26/M 5 BOB DUFFY Run 19 21:48.8 21:48.8 21:48.8 8:43/M 5 BETH BLACKBURN Swim 19 26:21.8 48:10.6 48:10.6 26:21/K 20 67 48:34.5 15:34/M 67 AARON SAKAI Run 15 20:49.4 20:49.4 20:49.4 8:20/M 67 TERRI TYMN Swim 20 27:45.1 48:34.5 48:34.5 27:45/K 21 96 51:52.9 16:37/M 96 DOREEN BARTELS Run 25 25:14.1 25:14.1 25:14.1 10:06/M 96 BOB MCKAIG Swim 21 26:38.8 51:52.9 51:52.9 26:38/K 22 21 52:49.7 16:56/M 21 WILCOX CHOY Run 23 24:18.0 24:18.0 24:18.0 9:43/M 21 CRYSTAL KAPUA Swim 22 28:31.7 52:49.7 52:49.7 28:31/K 23 71 59:57.6 19:13/M 71 WARREN HAYAMA Run 24 24:27.3 24:27.3 24:27.3 9:47/M 71 DAWN LE Swim 23 35:30.3 59:57.6 59:57.6 35:30/K 24 85 1:02:33.0 20:03/M 85 WALTER ECCLES Run 22 22:51.3 22:51.3 22:51.3 9:08/M 85 CYNTHIA RAMIREZ Swim 24 39:41.7 1:02:33.0 1:02:33.0 39:41/K 25 113 1:03:20.5 20:18/M 113 STEVEN KALANI Run 21 22:47.1 22:47.1 22:47.1 9:07/M 113 KARADEEN KAM Swim 25 40:33.4 1:03:20.5 1:03:20.5 40:33/K

Sweethearts Friends & Married

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace 1 65 40:35.2 13:00/M 65 PEGGY REGENTINE Run 1 20:32.4 20:32.4 20:32.4 8:13/M 65 STOTE FARNHAM Swim 1 20:02.7 40:35.2 40:35.2 20:02/K 2 58 46:52.2 15:01/M 58 PAULA CARROLL Run 6 24:35.6 24:35.6 24:35.6 9:50/M 58 PETE SCHLEGEL Swim 2 22:16.6 46:52.2 46:52.2 22:16/K 3 44 47:15.9 15:09/M 44 PAULA JECH Run 2 20:59.3 20:59.3 20:59.3 8:24/M 44 TOM JECH Swim 3 26:16.6 47:15.9 47:15.9 26:16/K 4 122 48:37.0 15:35/M 122 RUTH LOCKETT Run 3 22:49.1 22:49.1 22:49.1 9:08/M 122 RUTH LOCKETT Swim 4 25:47.9 48:37.0 48:37.0 25:47/K 5 30 48:55.7 15:41/M 30 TOOTSIE KOBELANSKY Run 7 25:55.0 25:55.0 25:55.0 10:22/M 30 JOHN KOBELANSKY Swim 5 23:00.6 48:55.7 48:55.7 23:00/K 6 83 49:29.8 15:52/M 83 JANE KIRTEN Run 8 26:07.6 26:07.6 26:07.6 10:27/M 83 JIM ROUMASSET Swim 6 23:22.2 49:29.8 49:29.8 23:22/K 7 53 50:11.2 16:05/M 53 JUDY BUFFINGTON Run 9 27:31.4 27:31.4 27:31.4 11:00/M 53 VERNON KNIGHT Swim 7 22:39.8 50:11.2 50:11.2 22:39/K 8 139 50:21.0 16:08/M 139 BARRY MASUDA Run 139 BEV BERNAL-MASUDA Swim 8 50:21.0 50:21.0 50:21.0 50:21/K 9 57 52:09.3 16:43/M 57 JOY SCHOENECKER Run 5 24:33.5 24:33.5 24:33.5 9:49/M 57 JOHN SARICH Swim 9 27:35.8 52:09.3 52:09.3 27:35/K 10 9 1:00:57.9 19:32/M 9 JODY GOO Run 10 28:49.9 28:49.9 28:49.9 11:32/M 9 GIVEN GOO JR. Swim 10 32:08.0 1:00:57.9 1:00:57.9 32:08/K 11 131 1:27:42.6 28:07/M 131 MICHELLE ALVES Run 4 23:12.7 23:12.7 23:12.7 9:17/M 131 JOHN ROBERTSON Swim 11 1:04:29.9 1:27:42.6 1:27:42.6 64:29/K