Valentine's Biathlon

February 12, 2012


Results By Time Line

Team - Married

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1        7                                                                                33:16.1  
7    GRAHAM PERRY                  RUN            1       17:33.6       17:33.6  
                      7    KATE PERRY                    Swim           1       15:42.5       33:16.1  
 
    2      147                                                                                34:49.9  
147    CINDY ANDERSON                RUN            2       17:50.7       17:50.7  
                    147    NICK ANDERSON                 Swim           2       16:59.2       34:49.9  
 
    3      222                                                                                36:26.4  
222    SARAH SLAY                    RUN            3       20:18.8       20:18.8  
                    222    HUDSON SLAY                   Swim           3       16:07.6       36:26.4  
 
    4      185                                                                                41:29.2  
185    STEVEN SCHMITT                RUN            5       21:14.2       21:14.2  
                    185    ELISABETH SCHMITT             Swim           4       20:15.0       41:29.2  
 
    5      162                                                                                43:17.1  
162    INE MILLER                    RUN           14       26:33.2       26:33.2  
                    162    CHRIS MILLER                  Swim           5       16:43.9       43:17.1  
 
    6      158                                                                                43:45.5  
158    JOANNE KLINKE                 RUN            8       25:09.5       25:09.5  
                    158    ULI KLINKE                    Swim           6       18:36.0       43:45.5  
 
    7       40                                                                                44:47.6  
40    TERRY HECKMAN                 RUN           11       26:21.1       26:21.1  
                     40    MARK HECKMAN                  Swim           7       18:26.5       44:47.6  
 
    8       32                                                                                45:28.8  
32    KEITH MILLER                  RUN            4       20:47.7       20:47.7  
                     32    JEANINE NAKAKURA              Swim           8       24:41.0       45:28.8  
 
    9      177                                                                                45:53.2  
177    KIRSTEN RALSTON               RUN                                           
                    177    TYLER RALSTON                 Swim           9       45:53.2       45:53.2  
 
   10      220                                                                                45:57.8  
220    BRENT ARMSTRONG               RUN            6       22:20.1       22:20.1  
                    220    CORA YIN                      Swim          10       23:37.7       45:57.8  
 
   11       81                                                                                46:49.8  
81    WENDY BOWDEN                  RUN            7       23:00.2       23:00.2  
                     81    ANDREW BOWDEN                 Swim          11       23:49.5       46:49.8  
 
   12       16                                                                                47:01.0  
16    MARYJEAN FISCHER              RUN           15       26:51.2       26:51.2  
                     16    PAUL FISCHER                  Swim          12       20:09.8       47:01.0  
 
   13      196                                                                                47:10.0  
196    ASHLEY SWEIGART               RUN           10       26:12.1       26:12.1  
                    196    BLAIR SWEIGART                Swim          13       20:57.9       47:10.0  
 
   14      187                                                                                49:58.8  
187    ALYSSA SENAS                  RUN           17       27:14.5       27:14.5  
                    187    BURT SENAS                    Swim          14       22:44.3       49:58.8  
 
   15      219                                                                                50:54.0  
219    DAVID HARTZOG                 RUN           13       26:30.8       26:30.8  
                    219    MARIE MARCINKO                Swim          15       24:23.1       50:54.0  
 
   16       56                                                                                51:22.4  
56    ANDRE BISQUERA                RUN           16       27:03.6       27:03.6  
                     56    JENNIFER LUCIEN               Swim          16       24:18.8       51:22.4  
 
   17       72                                                                                51:57.2  
72    KATIE KISSLING                RUN           21       29:49.8       29:49.8  
                     72    DAVID KISSLING                Swim          17       22:07.3       51:57.2  
 
   18      195                                                                                52:10.6  
195    RHOADS STEVENS                RUN            9       25:36.6       25:36.6  
                    195    CARIN STEVENS                 Swim          18       26:33.9       52:10.6  
 
   19      140                                                                                52:39.0  
140    KRISTINE CASTAGNARO           RUN           26       31:48.9       31:48.9  
                    140    RUSSELL CASTAGNARO            Swim          19       20:50.0       52:39.0  
 
   20      212                                                                                53:20.2  
212    TREVOR ORR                    RUN           12       26:30.2       26:30.2  
                    212    CHENOA FARNSWORTH             Swim          20       26:49.9       53:20.2  
 
   21      152                                                                                54:42.5  
152    STEPHEN MAY                   RUN           24       31:11.1       31:11.1  
                    152    DOROTHY MAY                   Swim          21       23:31.3       54:42.5  
 
   22      207                                                                                55:46.3  
207    JONNY ZAHABY                  RUN           28       34:10.4       34:10.4  
                    207    JEANNE ZAHABY                 Swim          22       21:35.9       55:46.3  
 
   23      115                                                                                56:59.0  
115    MERCI HUTCHISON               RUN           23       30:49.4       30:49.4  
                    115    SCOTT HUTCHISON               Swim          23       26:09.5       56:59.0  
 
   24      119                                                                                57:22.1  
119    CHANTAL ILAE                  RUN           22       30:41.0       30:41.0  
                    119    DEVIN ILAE                    Swim          24       26:41.1       57:22.1  
 
   25      153                                                                                57:25.1  
153    MICHAEL MCCURDY               RUN           20       28:02.8       28:02.8  
                    153    LUCY MCCURDY                  Swim          25       29:22.3       57:25.1  
 
   26      178                                                                                58:35.6  
178    MARSHA REGENSBURG             RUN           30       35:38.5       35:38.5  
                    178    BRUCE REGENSBURG              Swim          26       22:57.1       58:35.6  
 
   27      134                                                                                58:58.8  
134    TOOTSIE KOBELANSKY            RUN           29       34:26.3       34:26.3  
                    134    JOHN KOBELANSKY               Swim          27       24:32.5       58:58.8  
 
   28      173                                                                                59:18.3  
173    ALECK PAVO                    RUN           25       31:19.1       31:19.1  
                    173    MARI PAVO                     Swim          28       27:59.2       59:18.3  
 
   29      123                                                                                59:49.8  
123    PAULA JECH                    RUN           18       27:19.9       27:19.9  
                    123    THOMAS JECH                   Swim          29       32:29.9       59:49.8  
 
   30      137                                                                              1:00:42.6  
137    LINDA VADNAIS                 RUN           27       33:47.0       33:47.0  
                    137    ROBERT VADNAIS                Swim          30       26:55.6     1:00:42.6  
 
   31      104                                                                              1:07:04.7  
104    TOM GEITER                    RUN           31       38:28.7       38:28.7  
                    104    SHELLY GEITER                 Swim          31       28:36.0     1:07:04.7  


Team - Just Friends


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      261                                                                                36:51.8  
261    JOY GALLOWAY                  RUN            2       20:17.2       20:17.2  
                    261    LECTIE RICHARDS               Swim           1       16:34.5       36:51.8  
 
    2      241                                                                                38:47.9  
241    KATOA AHAU                    RUN            1       19:45.6       19:45.6  
                    241    CIERRA HILL                   Swim           2       19:02.2       38:47.9  
 
    3      100                                                                                40:34.9  
100    HEATHER CONTTRELL             RUN            4       21:09.7       21:09.7  
                    100    KARIN HANSEN DELREY           Swim           3       19:25.1       40:34.9  
 
    4      191                                                                                42:45.9  
191    DAVID SISCHO                  RUN            8       22:42.5       22:42.5  
                    191    AMBER LAM                     Swim           4       20:03.4       42:45.9  
 
    5       64                                                                                43:36.2  
64    TONEY AVAKOVA                 RUN            5       21:26.0       21:26.0  
                     64    KELLY QUIN                    Swim           5       22:10.2       43:36.2  
 
    6      110                                                                                44:40.8  
110    JOHN HARRIS                   RUN            7       21:41.9       21:41.9  
                    110    JOY SECRITARIO                Swim           6       22:58.9       44:40.8  
 
    7      170                                                                                44:42.9  
170    NICOLE NOLTING                RUN            9       23:35.0       23:35.0  
                    170    ART BROSTROM                  Swim           7       21:07.8       44:42.9  
 
    8       78                                                                                45:21.9  
78    CHAD UYEHARA                  RUN            6       21:31.2       21:31.2  
                     78    REGINA HILO                   Swim           8       23:50.7       45:21.9  
 
    9      138                                                                                49:42.5  
138    BOBBY VADNAIS                 RUN                                           
                    138    CAMERON WESTGATE              Swim           9       49:42.5       49:42.5  
 
   10      181                                                                                50:13.6  
181    LISA ROBERTSON                RUN           13       29:05.8       29:05.8  
                    181    EVAN LOYA                     Swim          10       21:07.8       50:13.6  
 
   11       77                                                                                50:19.7  
77    KATY BOURNE                   RUN           10       25:12.6       25:12.6  
                     77    PETE SCHLEGEL                 Swim          11       25:07.1       50:19.7  
 
   12      218                                                                                52:39.5  
218    BILL LEZZER                   RUN            3       21:05.2       21:05.2  
                    218    CHARLENE GAURANO              Swim          12       31:34.3       52:39.5  
 
   13      117                                                                                53:10.8  
117    MEIGHAN IGOE                  RUN                                           
                    117    EVA SHEAR                     Swim          13       53:10.8       53:10.8  
 
   14      248                                                                                53:14.4  
248    JANICE HANSEN ZAKIN           RUN           11       25:53.8       25:53.8  
                    248    DONALD EOVINO                 Swim          14       27:20.6       53:14.4  
 
   15       43                                                                                53:21.6  
43    DENISE CUADRADO               RUN           12       27:13.1       27:13.1  
                     43    VICTORIA TUGGLE               Swim          15       26:08.5       53:21.6  
 
   16       80                                                                                54:34.9  
80    JOSHUA GANTE                  RUN           16       31:16.2       31:16.2  
                     80    DENISE BOATWRIGHT             Swim          16       23:18.7       54:34.9  
 
   17      156                                                                                58:26.5  
156    KERRI MEDEIROS                RUN           15       30:12.3       30:12.3  
                    156    BOBBY MCKAIG                  Swim          17       28:14.2       58:26.5  
 
   18      197                                                                              1:03:10.8  
197    RYO TAKEDA                    RUN           14       30:00.3       30:00.3  
                    197    YOSHIKO WATANABE              Swim          18       33:10.5     1:03:10.8  


Team - Sweethearts


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1       97                                                                                36:55.8  
97    JEFF FONG                     RUN            3       20:07.4       20:07.4  
                     97    ERIN YAMAMOTO                 Swim           1       16:48.4       36:55.8  
 
    2      256                                                                                36:58.8  
256    PAUL REGENSBURG               RUN            2       19:36.9       19:36.9  
                    256    JANET NIELSEN                 Swim           2       17:21.9       36:58.8  
 
    3       33                                                                                42:45.6  
33    MARISSA MAASKE                RUN            4       21:37.4       21:37.4  
                     33    CHARLES TURNER                Swim           3       21:08.1       42:45.6  
 
    4       89                                                                                46:14.6  
89    DOUG FARMER                   RUN            8       24:27.7       24:27.7  
                     89    ERIN BERHMAN                  Swim           4       21:46.8       46:14.6  
 
    5       23                                                                                46:19.9  
23    JEFF KENT                     RUN            7       24:14.2       24:14.2  
                     23    TINA WILLIAMS                 Swim           5       22:05.7       46:19.9  
 
    6      238                                                                                47:24.8  
238    KATHRYN VANES                 RUN           13       27:49.9       27:49.9  
                    238    RHETT SOLTAS                  Swim           6       19:34.9       47:24.8  
 
    7      132                                                                                47:45.3  
132    TIKI KIYOTOKI                 RUN            9       24:48.3       24:48.3  
                    132    YUKP KUWAHARA                 Swim           7       22:57.0       47:45.3  
 
    8      198                                                                                48:00.8  
198    ANDREW TITMUS                 RUN            1       19:00.2       19:00.2  
                    198    ALEXIS RUDD                   Swim           8       29:00.6       48:00.8  
 
    9       82                                                                                48:14.5  
82    CARLO BRAND                   RUN            5       23:03.4       23:03.4  
                     82    CONNIE WINTERSTEIN            Swim           9       25:11.1       48:14.5  
 
   10      221                                                                                50:17.3  
221    JARRIEL TUINEI                RUN           14       29:11.6       29:11.6  
                    221    SHANNON CLANCEY               Swim          10       21:05.7       50:17.3  
 
   11      214                                                                                50:22.4  
214    ARYS NOGUERON                 RUN            6       23:53.5       23:53.5  
                    214    ALLISON DOWD                  Swim          11       26:28.9       50:22.4  
 
   12      205                                                                                51:12.3  
205    GREGORY YEP                   RUN           10       25:09.9       25:09.9  
                    205    LORI KUNIHARA                 Swim          12       26:02.4       51:12.3  
 
   13      121                                                                                54:03.9  
121    TYLER IRIE                    RUN           15       29:12.8       29:12.8  
                    121    KERI PANG                     Swim          13       24:51.1       54:03.9  
 
   14      131                                                                              1:00:31.3  
131    RICK KEENE                    RUN           16       30:22.7       30:22.7  
                    131    LORI MCCARNEY                 Swim          14       30:08.6     1:00:31.3  
 
   15      179                                                                              1:02:31.1  
179    JONELLE REZANTES              RUN           17       42:46.4       42:46.4  
                    179    SHAUN MISTLEBAUER             Swim          15       19:44.6     1:02:31.1  
 
   16      217                                                                              1:05:34.9  
217    SHANNON KNOX                  RUN           11       25:24.2       25:24.2  
                    217    MANNING TAITE III             Swim          16       40:10.7     1:05:34.9  


Team - Family


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1       45                                                                                42:52.6  
45    ROSIE ADAM-TEREM              RUN            4       25:44.1       25:44.1  
                     45    KAYA TEREM                    Swim           1       17:08.5       42:52.6  
 
    2       73                                                                                45:10.9  
73    ANDREA FUKUHARA               RUN            3       25:24.3       25:24.3  
                     73    CRAIG FUKUHARA                Swim           2       19:46.6       45:10.9  
 
    3      111                                                                                45:28.5  
111    HANNA HEISS                   RUN            1       23:58.7       23:58.7  
                    111    ALEXA HEISS                   Swim           3       21:29.7       45:28.5  
 
    4      118                                                                                47:10.3  
118    MICHAEL UYEHARA               RUN            2       24:06.7       24:06.7  
                    118    ERIC UYEHARA                  Swim           4       23:03.5       47:10.3  
 
    5      249                                                                                49:11.4  
249    SHEA SIMMONS                  RUN            9       30:20.4       30:20.4  
                    249    SIMMONS STU                   Swim           5       18:51.0       49:11.4  
 
    6       94                                                                                50:24.7  
94    STELIOS FINDRILAKIS           RUN            5       26:43.9       26:43.9  
                     94    JANE KIRTON                   Swim           6       23:40.8       50:24.7  
 
    7      201                                                                                53:00.0  
201    JOHN WALLACE                  RUN            6       27:40.6       27:40.6  
                    201    DIANA WALLACE                 Swim           7       25:19.3       53:00.0  
 
    8      255                                                                                53:56.7  
255    JERRY BIGGS                   RUN           10       30:46.4       30:46.4  
                    255    HUTCHISON DAVID               Swim           8       23:10.3       53:56.7  
 
    9      154                                                                                54:01.7  
154    RYAN THOMAS                   RUN            7       29:14.5       29:14.5  
                    154    SHERRY RITCHIE                Swim           9       24:47.2       54:01.7  
 
   10      206                                                                                57:34.1  
206    KRIS YOUNG                    RUN           11       34:00.3       34:00.3  
                    206    SAMANTHA CLARK                Swim          10       23:33.8       57:34.1  
 
   11      157                                                                                57:42.9  
157    MICAH MEW                     RUN           12       34:27.0       34:27.0  
                    157    JUSTIN MEW                    Swim          11       23:15.9       57:42.9  
 
   12      204                                                                              1:12:24.4  
204    KARA YANO                     RUN            8       30:11.8       30:11.8  
                    204    WILLIAM YANO                  Swim          12       42:12.6     1:12:24.4  


Team - Open


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1       34                                                                                38:53.3  
34    RITO FUNTANILLA               RUN            1       19:01.9       19:01.9  
                     34    DAVE SHERMAN                  Swim           1       19:51.4       38:53.3  
 
    2      120                                                                                40:03.9  
120    DANIEL FORMICHELLI            RUN            2       21:45.3       21:45.3  
                    120    JOSHUA MIYASHIRO              Swim           2       18:18.6       40:03.9  
 
    3      243                                                                                42:01.0  
243    TOM COLLINS                   RUN            4       21:47.4       21:47.4  
                    243    TOM HEHERLE                   Swim           3       20:13.5       42:01.0  
 
    4      160                                                                                42:06.9  
160    DAKOTA MILLER                 RUN            7       22:43.0       22:43.0  
                    160    MATTHEW LAM                   Swim           4       19:23.8       42:06.9  
 
    5      171                                                                                42:25.4  
171    RYAN OLDEN                    RUN            6       22:31.8       22:31.8  
                    171    SANIEL MITA                   Swim           5       19:53.6       42:25.4  
 
    6      215                                                                                43:46.2  
215    CHANTAL NODES                 RUN            5       21:47.7       21:47.7  
                    215    MANDY SUMNER                  Swim           6       21:58.5       43:46.2  
 
    7        2                                                                                44:11.0  
2    CAROLE ANN HIGA               RUN            3       21:46.7       21:46.7  
                      2    ANNE KIM                      Swim           7       22:24.3       44:11.0  
 
    8       84                                                                                44:53.3  
84    SCOTT DEL REY                 RUN            9       24:17.9       24:17.9  
                     84    ANGELA DEL REY                Swim           8       20:35.4       44:53.3  
 
    9       48                                                                                45:29.4  
48    CARRIE BARCIA                 RUN            8       23:50.1       23:50.1  
                     48    KARL MENCH                    Swim           9       21:39.3       45:29.4  
 
   10      208                                                                                45:43.2  
208    KIANA ZAKAR                   RUN           10       24:57.9       24:57.9  
                    208    MEILYN QUITIQUIT              Swim          10       20:45.3       45:43.2  
 
   11      184                                                                                49:25.2  
184    KAREN SANDERS                 RUN           12       25:51.3       25:51.3  
                    184    JODIE HAGERMAN                Swim          11       23:33.9       49:25.2  
 
   12      203                                                                                52:52.3  
203    SHELLEY WHITE                 RUN           11       25:50.9       25:50.9  
                    203    CHERYL NISHITA                Swim          12       27:01.4       52:52.3  
 
   13      155                                                                                55:26.4  
155    BOB MCKAIG                    RUN           14       27:22.5       27:22.5  
                    155    MIKE NELSON                   Swim          13       28:03.8       55:26.4  
 
   14       12                                                                                57:11.3  
12    ROY TSUKAMOTO                 RUN           13       26:41.1       26:41.1  
                     12    WARREN HAYAMA                 Swim          14       30:30.2       57:11.3