MAGIC ISLAND BIATHLON Mixed Team

January 13, 2008


Results By Time Line
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       25           96707                                                                32:14.1  10:20/M
                     25    ROCIO SANCHEZ                 Run            3       17:18.4         17:18.4      17:18.4   6:55/M
                     25    ASHTON HI                     Swim           1       14:55.7         32:14.1      32:14.1  14:55/K
 
    2      115                                                                                36:10.9  11:36/M
                    115    LAUREL DUDLEY                 Run            2       16:56.8         16:56.8      16:56.8   6:46/M
                    115    ARIEL RIVERA                  Swim           4       19:14.1         36:10.9      36:10.9  19:14/K
 
    3       30                                                                                37:21.5  11:58/M
                     30    MELISSA KAWANA                Run            8       18:57.3         18:57.3      18:57.3   7:35/M
                     30    TOMMY LEE                     Swim           3       18:24.1         37:21.5      37:21.5  18:24/K
 
    4       84                                                                                37:23.4  11:59/M
                     84    ALLEGRA ERISMA                Run            4       17:19.6         17:19.6      17:19.6   6:56/M
                     84    DAVID SHERMAN                 Swim           6       20:03.7         37:23.4      37:23.4  20:03/K
 
    5       79                                                                                37:48.8  12:07/M
                     79    BOCAR WANE                    Run           10       20:18.0         20:18.0      20:18.0   8:07/M
                     79    MICHELLE DUDLEY               Swim           2       17:30.8         37:48.8      37:48.8  17:30/K
 
    6       16                                                                                38:55.3  12:28/M
                     16    GARY SILVIA                   Run            6       18:19.7         18:19.7      18:19.7   7:20/M
                     16    KIM SILVIA                    Swim           7       20:35.6         38:55.3      38:55.3  20:35/K
 
    7       63                                                                                39:06.8  12:32/M
                     63    ERIC WRIGHT                   Run            5       18:06.5         18:06.5      18:06.5   7:14/M
                     63    YUKA AKAHANE                  Swim           8       21:00.3         39:06.8      39:06.8  21:00/K
 
    8       14                                                                                40:31.9  12:59/M
                     14    MICHAEL SAMPLES               Run            1       15:17.9         15:17.9      15:17.9   6:07/M
                     14    BARBIE SAMPLES                Swim          12       25:14.0         40:31.9      40:31.9  25:14/K
 
    9       70                                                                                40:37.6  13:01/M
                     70    ALYSSA KUTTER                 Run            7       18:35.2         18:35.2      18:35.2   7:26/M
                     70    CHRISTOPHER Smith             Swim           9       22:02.4         40:37.6      40:37.6  22:02/K
 
   10      101                                                                                41:02.3  13:09/M
                    101    MELISSA WESTHOFF              Run           12       21:08.3         21:08.3      21:08.3   8:27/M
                    101    NICK WHITNEY                  Swim           5       19:53.9         41:02.3      41:02.3  19:53/K
 
   11       66                                                                                44:27.9  14:15/M
                     66    PAT LEHMAN                    Run           14       21:49.3         21:49.3      21:49.3   8:44/M
                     66    TATSUYA SHIMIZU               Swim          10       22:38.6         44:27.9      44:27.9  22:38/K
 
   12       64                                                                                44:43.5  14:20/M
                     64    DAVID DALSON                  Run           13       21:38.5         21:38.5      21:38.5   8:39/M
                     64    DENISE BOATWRIGHT             Swim          11       23:05.0         44:43.5      44:43.5  23:05/K
 
   13       60                                                                                45:08.4  14:28/M
                     60    BOB MCKAIG                    Run            9       19:38.6         19:38.6      19:38.6   7:51/M
                     60    KENDRA MCBRIDE                Swim          13       25:29.7         45:08.4      45:08.4  25:29/K
 
   14       27                                                                                46:24.6  14:52/M
                     27    SCOTT GRONEK                  Run           11       20:45.1         20:45.1      20:45.1   8:18/M
                     27    THERESA GRONEK                Swim          14       25:39.5         46:24.6      46:24.6  25:39/K
 
   15       59                                                                                51:23.0  16:28/M
                     59    DOREEN BARTELS                Run           15       24:44.0         24:44.0      24:44.0   9:54/M
                     59    BOB MCKAIG                    Swim          15       26:39.0         51:23.0      51:23.0  26:39/K