Dash & Splash Biathlon

April 25, 2010


Results By Time Line

Relay - Male

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      164                                                                                29:15.2   8:52/M
                    164    CHEYNE TAUM                   Run            1       16:42.8         16:42.8      16:42.8   5:58/M
                    164    HOKU PIDOT                    Swim           1       12:32.4         29:15.2      29:15.2  15:40/K


Relay - Female


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      101                                                                                35:37.1  10:48/M
                    101    CAROLE ANN HIGA               Run            2       20:47.6         20:47.6      20:47.6   7:25/M
                    101    ANNE GRESETH-KIM              Swim           1       14:49.5         35:37.1      35:37.1  18:31/K
 
    2       31                                                                                38:23.0  11:38/M
                     31    LISA ROUSH                    Run            1       20:45.9         20:45.9      20:45.9   7:25/M
                     31    DENISE CUADRADO               Swim           3       17:37.1         38:23.0      38:23.0  22:01/K
 
    3      157                                                                                41:21.8  12:32/M
                    157    MALIA NG                      Run            3       24:45.4         24:45.4      24:45.4   8:50/M
                    157    ERICKA YIU                    Swim           2       16:36.4         41:21.8      41:21.8  20:45/K
 
    4      141                                                                                45:48.7  13:53/M
                    141    NICOLE DAVIS                  Run            5       27:22.1         27:22.1      27:22.1   9:46/M
                    141    CHELSIE PU'U HASHIMOTO        Swim           4       18:26.6         45:48.7      45:48.7  23:03/K
 
    5      114                                                                                50:50.0  15:24/M
                    114    MARINA LLEWELLYN              Run            4       25:22.3         25:22.3      25:22.3   9:04/M
                    114    JANET ROSADO                  Swim           5       25:27.7         50:50.0      50:50.0  31:49/K


Relay - Mixed


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      102                                                                                26:24.7   8:00/M
                    102    BORIS PLESKACZ                Run            1       15:53.2         15:53.2      15:53.2   5:40/M
                    102    KIANA YAMASHIRO               Swim           1       10:31.5         26:24.7      26:24.7  13:09/K
 
    2      103                                                                                28:47.3   8:43/M
                    103    KIANA HARPSTRITE              Run            2       16:18.6         16:18.6      16:18.6   5:49/M
                    103    ELI CUSICK                    Swim           3       12:28.7         28:47.3      28:47.3  15:35/K
 
    3       37                                                                                30:35.4   9:16/M
                     37    KARI POKRZYWA                 Run            3       17:47.9         17:47.9      17:47.9   6:21/M
                     37    TRISTAN JONES                 Swim           4       12:47.4         30:35.4      30:35.4  15:59/K
 
    4        5                                                                                31:16.6   9:28/M
                      5    ASHTON SROCK                  Run            4       19:44.6         19:44.6      19:44.6   7:03/M
                      5    ROCIO SANCHEZ                 Swim           2       11:32.0         31:16.6      31:16.6  14:25/K
 
    5        9                                                                                35:05.0  10:38/M
                      9    RON HELLER                    Run            6       21:21.9         21:21.9      21:21.9   7:38/M
                      9    DENISE BOATWRIGHT             Swim           5       13:43.0         35:05.0      35:05.0  17:09/K
 
    6      143                                                                                37:20.2  11:19/M
                    143    KENDRA OEHLERICH              Run            5       20:13.8         20:13.8      20:13.8   7:13/M
                    143    JERALD OEHLERICH              Swim           7       17:06.4         37:20.2      37:20.2  21:23/K
 
    7       26                                                                                42:24.4  12:51/M
                     26    GRADY HOLLENBECK              Run           10       25:51.4         25:51.4      25:51.4   9:14/M
                     26    TIFFANY HOLLENBECK            Swim           6       16:33.0         42:24.4      42:24.4  20:41/K
 
    8      100                                                                                43:13.3  13:06/M
                    100    SHERRY RITCHIE                Run            9       24:00.9         24:00.9      24:00.9   8:34/M
                    100    RYAN THOMAS                   Swim           8       19:12.4         43:13.3      43:13.3  24:00/K
 
    9        6                                                                                43:36.7  13:13/M
                      6    DEE BARTLAM                   Run            8       23:02.8         23:02.8      23:02.8   8:14/M
                      6    PAUL BARTLAM                  Swim           9       20:33.9         43:36.7      43:36.7  25:41/K
 
   10      104                                                                                46:48.1  14:11/M
                    104    PETER BARCIA                  Run            7       22:43.2         22:43.2      22:43.2   8:07/M
                    104    ANNIE CUSICK                  Swim          10       24:04.9         46:48.1      46:48.1  30:05/K


Relay - 15 & under


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1      163                                                                                29:45.0   9:01/M
                    163    CHANCE USREY                  Run            1       18:54.9         18:54.9      18:54.9   6:45/M
                    163    TREVOR OGDEN                  Swim           1       10:50.1         29:45.0      29:45.0  13:33/K